TOPlist

HomePod Mini v sobě má utajené senzory. Jejich zpřístupnění by přidalo zajímavé funkce

800 600 Apple HomePod mini

Občas se stane, že při rozebrání elektroniky a jejím opětovném složení vám jeden či dva šroubky zbudou. Příjít na to, kam patří, je mnohdy nadlidský úkol, a tak se spokojíme s prostým konstatováním, že jsou nadbytečné. Co když ale najdete v elektronice senzory, o kterých jste neměli tušení? Právě na to přišel YouTube kanál iFixit, který je svým důkladným rozebíráním produktů pověstný.

homepod mini sensor
Senzor uvnitř HomePodu Mini

Když si na paškál vzali HomePod Mini, tak jistě netušili, co uvnitř najdou. Po rozebrání objevili malou komponentu o velikosti 1,5 x 1,5 mm od firmy Texas Instruments s nápisem HDC2010. Ten označuje čip určený pro měření teploty a vlhkosti vzduchu. Senzor je umístěný poblíž konektoru pro nabíjení, což indikuje, že pravděpodobně není zamýšlený pro externí měření, nýbrž pro měření uvnitř reproduktoru.

Nepřehlédněte – Překvapivý zářez Applu: HomePod končí

Jestli ale HomePod Mini umí měřit teplotu a vlhkost v místnosti, mohl by tuto funkci Apple do budoucna povolit skrze softwarovou aktualizaci. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy by se tak stalo. Hudební přehrávač iPod Touch z roku 2008 měl v sobě schovaný Bluetooth čip, který byl dodatečně aktivovaný softwarovou aktualizací následující rok.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku