Domů » Bleskovky » Tohle je nový Android! Google poprvé od roku 2014 změnil podobu loga

Tohle je nový Android! Google poprvé od roku 2014 změnil podobu loga

Google před několika okamžiky zveřejnil novou podobu loga platformy Android. Jde o první redesign od roku 2014. Novému logu už nedominuje zelená barva – na písmo Google použil černou, zelená se pak promítla do hlavy robota, nicméně i tady došlo k úpravě odstínu.

The next evolution of Android

Právě hlava robota je nedílnou součástí loga, tělo naopak zmizelo úplně. Google nicméně bude používat i jiné barevné kombinace, například pro barevné pozadí se použije bílé písmo.

Android loga
Tak šel čas: nahoře najdete původní logo Androidu, uprostřed verzi z roku 2014, a dole nejnovější podobu, kterou dnes Google představil.

Google teď čeká nelehký úkol – v digitálním světě změna zas tak těžká nebude, nicméně logo se musí změnit i v tom reálném, a to samozřejmě bude stát nemalé finanční prostředky. Nová verze systému Android 10 rovněž nebude mít žádné značení po cukrovince, jako tomu bylo u předchozích verzí.

android logo
Jak se vám nové logo Androidu líbí?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentářů

  1. Na téhle stránce se navíc dozvíte, že Android Q se nebude mít jméno po žádné cukrovince, ale bude to jen Android 10

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).