Domů » Bleskovky » Tohle je 10 nejpoužívanějších smajlíků. Je mezi nimi i ten váš?

Tohle je 10 nejpoužívanějších smajlíků. Je mezi nimi i ten váš?

Smajlíci, neboli emotikony, se staly nedílnou součástí naší každodenní komunikace. Jen na Facebooku jich každý den uživatelé pošlou více než jednu miliardu. Vyjadřují náladu, pocity, emoce, postoj, nebo jen zvýrazňují použitá slova. Unicode konsorcium vůbec poprvé v historii zveřejnilo přehled deseti celosvětově nejpoužívanějších emotikonů. Tím nejčastěji používaným s podílem téměř 10 % je smíchy brečící smajlík.

emoji smile smajlik

Druhé místo obsadilo červené srdce, broznová příčka patří zamilovanému smajlíkovi. Kompletní žebříček je následující: 1.😂 2.❤️ 3.😍 4.🤣 5.😊 6. 🙏 7.💕 8.😭 9.😘 10.👍

 

nejpouzivanejsi emoji
Vpravo najdete 6 nejpoužívanějších emotikon, vlevo pak další ukázkové ikonky pro vysvětlení, jak konsorcium statistiku vytvářelo.

Podrobný přehled dalších nejpoužívanějších emotikonů najdete na stránkách konsorcia. A jak jste na tom vy? Používáte smajlíky při každodenní komunikaci a souhlasíte s tímto výběrem? Dejte nám vědět do diskuze.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ene
Anonym
Ene

Článek jako stvořený pro xzeita a slovenského pasáka ovcí tomase. Dvě infantilní děcka bez vkusu a úrovně. :-D

b-i-k-e-r
Anonym
b-i-k-e-r

Ehm, na obrazku je tedy spis 12 emotikonek, ale ze by vlajka Britského indickooceánského území byla 12. nejpouzivanejsi emotikonou na svete? To asi ne, co?
Obrazek vypada tak, ze ukazuje 6 nejpouzivanejsich a dalsich 6 nahodnych emotikon, aby vysvetlili, jak pocitaji cetnost a pridavani novych emotikon…

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

Díky za upozornění, už jsem to kolegovi opravil :-)