Domů » Bleskovky » Tohle doma nezkoušejte: Galaxy S4 s osmijádrovým procesorem přetaktován na 2,8 GHz

Tohle doma nezkoušejte: Galaxy S4 s osmijádrovým procesorem přetaktován na 2,8 GHz

Samsung Galaxy S4 patří v součastnosti po hardwarové stránce mezi nejvýkonnější chytré telefony na trhu. Dle distribuční oblasti je prodáván buďto se čtyřjádrovým čipem Qualcomm Snapdragon 600 taktovaným na 1,9 GHz, nebo s osmijádrovým Exynos 5 Octa, kde je procesor rozdělen do dvou čtyřjádrových bloků taktovaných na 1,6 a 1,2 GHz. Slabší blok má zaručit nízkou spotřebu energie při běžném použití, po zvýšení nároků se pak aktivuje výkonnější blok a ten úsporný se vypne – za normálního stavu tedy nikdy neběží všech 8 jader najednou.

Jeden z uživatelů fóra Android Central se ale rozhodl, že jeho Galaxy S4 odpracuje každý dolar, který do něj investoval. Podařilo se mu jednak upravit kernel tak, aby čip fungoval zároveň jak v úsporném, tak i v aktivním režimu, tedy aby byly zapojeny oba bloky.

Z původních 1,2 a 1,6 GHz je následně oba přetaktoval na 2,8 GHz a stihl dokonce jako důkaz pořídit screenshot. Poté rozžhavená osmijádrová bestie odpálila základní desku a jeho Samsung S4 se odebral do věčných lovišť.

Podívejte se, kde sehnat nejlevněji současnou vlajkovou loď Samsungu…

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

10 komentářů

 1. zune (neregistrovaný)

  „že jeho Galaxy S4 odpracuje každý dolar, který do něj investoval.“

  tak to hej ten si toho odpracoval , ked hned zhorel :D

 2. Skvělé…?

 3. No to je důležitá informace :D

  Takže Samsung S4 lze v pohodě přetaktovat, aby odpracoval každý dolar. Ale musí chudák makat rychle, protože hoří :D

  Můj Žigulík by po drobných úpravách jel taky 230 km/h, ale to auto by se asi rozpadlo…

 4. A přestalo GUI cukat, než to shořelo?

 5. A já se těšil na foto rozteklého Samsungu… :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).