Domů » Bleskovky » To tu ještě nebylo. Huawei pro starší smartphony nabízí upgrade úložiště

To tu ještě nebylo. Huawei pro starší smartphony nabízí upgrade úložiště

Společnost Huawei má značně ztížené podmínky ve vývoji a výrobě nových smartphonů, neboť má významně omezený přístup k americkým technologiím a komponentám. Ambiciózní čínská firma tak zkouší vymýšlet nové způsoby, jak se udržet v mobilním byznyse, jedním z nich je udržování starších zařízení na trhu co možná nejdéle.

Zdvojnásobte svému starému telefonu paměť

Do programu jsou zařazeny překvapivě poměrně staré smartphony, v první vlně půjde rozšířit paměť u:

 • Huawei P10 a P10 Plus
 • Huawei P20 a P20 Pro
 • Huawei P30 a P30 Pro
 • Huawei Mate 9 a 9 Pro
 • Huawei Mate 10, 10 Pro, RS
 • Huawei Mate 20, 20 Pro, 20 X
 • Huawei Mate 30 5G, 30 Pro, 30 Pro 5G

V případě těchto telefonů půjde vždy o zdvojnásobení paměti, a tedy z 64 na 128 GB, ze 128 na 256 GB a ze 256 GB na 512 GB. Cena za „zákrok“ bude v Číně stanovena na 369 CNY (asi 1 200 korun bez DPH).

Huawei

Do akce budou později zahrnuté i levnější smartphony z rodiny Huawei Nova, dočkat se má i většina vlajkových Honorů z posledních let. Zda se tento program rozšíří i za hranice Číny, zatím netušíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Huawei jsou takové chudinky utiskované těmi zlými američany, co jim nechtěj dát k dispozici své technologie. Oškliví američani, stydte se. Taková milá čínská firma to je, co utrácí miliardy za vývoj a výzkum technologií, jak co nejlépe a neviditelně šmírovat všechno a všechny, co tak krásně uzpůsobuje své produkty k jejich pozdějšímu ovládnutí, stejně jako celých internetových sítí a ti zlí američani jim v tom brání. Teda fuj vy američani, stydte se.
  Tak a ted bez legrace. Kam až chcete těm čínanům vlézt redaktoři smartmanie? Huawei (amyslím, že můžeme zcela jistě říct i všechny ostatní firmy z Číny) jednoduše zneužívá a využívá software i hardware v drtivé většině amerických firem, aby se za hubičku dostali k technologiím, které nejsou schopni sami vyvinout a jako poděkování obojí zneužijí k vlastním výzvědným, mocenským a komerčním cílům. Jak ovládaj internetovej prostor svědčí i weby, jako je ten váš a jejich zaměstnanci. Ti budou tak dlouho glorifikovat všechen ten čínskej brak a hájit tak čínský zájmy……………… a tak dlouho je obhajovat a omlouvat…………….

  • +/- souhlas…
   Ti mladší co nezažili totalitu, nechápou že opravdu je komunismus problém a Čína je rozhodně problém. Krade technologie a lže kde se dá. Měl jsem tu “čest” obchodovat a vyrábět pár let v komunistické Číně a bydlel s kamarádem v Číně, kde jsme si pronajali továrnu a pracovní místní kapacitu.
   Projekt po necelých třech letech skončil, protože jsme nechápali a nechtěli přistoupit na podmínky, které panují v této zcela jistě “svobodné” zemi.

  • Naprostý souhlas.

  • Za vším hledej prachy. V dnešní době lidi nekoukaj na to co a odkud kupují. Hlavně že dostanou za co nejmíň peněz co nejlepší výbavu. Už si ale neuvědomují, že nákupem čínských výrobků podporují místní režim a v podstatě oslabují „západní“ konkurenty. Osobně vidím v Číně největší riziko do budoucna. Jak poroste její síla bude si nárokovat čím dál tím víc a pod její nadvládou nebude nikomu dobře. Jsou to podvodníci, kteří se na vás usmívají, všechno vám odkývou a druhý den je všechno jinak. Ne jedna česká firma by mohla vyprávět jak s nima ty křiváci vy*****y…

  • th3l3lem0n

   Klid, nenápadný komunismus máme tu i u nás. Jen mu říkáme „demokracie“
   Prezident jasnej komouš
   Premiér jasnej komouš (a bejvalej koumoušskej donašeč a fízl)
   V parlamentu vládne ANO plné kvalitních socialistických „kádrů“ spolu s KSČM (komouši) a ČSSD (komouši co se za to stydí)
   Tj v pohodě, Hujavej s telefonama to už u nás o moc „nepohnojí“.
   Telefony jsou to poslední.. Stojí na Hujaveji většina sítě, BTSek a tp.

  • Chlapče běž agitovat někam jinam, toto je web o mobilech a ne o politice. Bezdůvodně napadáš redakci a redaktory.

  • No je úplně jedno jestli komouši nebo rozesírači světa. Šmírování je součástí světa vpodstatě jako byznys /je též jeho součástí/. Nic na tom nemění fakt, že důvodem jsou dvě důležité věci, obrana a prosadit se. Tak to je co svět světem stojí a dělají to obě strany. Fakt je, že ti druzí přistoupili na to, že výroba v Číně je redy. Jinak diskriminace komoušů je holt takový kapitalistický sport. Ten co má prachy a knowhow si to holt dovolí mnohem snadněji než ten druhý. Takže teď to je tak a zítra iž to může být jink. Přenesení výroby je pomyslné zasetí větru. A výstřel ze startovní pistole k přetahování asi nebude o nic lepší počin. Číňanů je hafo a prachy i technologie díky uvedenému mají. Je to jen otázka času kdy budou dominantní pro zbytek světa.

 2. Když se oprostíme od politiky. Paměť i zbytek je zatím pro mě dostačující. Klidně se svým Mate 10 Pro vydržím další roky, ale poslední bezpečnostní záplaty z listopadu 2020 znamenají,že na podzim po třech letech změním značku.

  • To jako svůj mobil z r. 2017 bych měl taky vyhodit?
   Jenže podobnej se už jaxi nevyrábí….

  • Ne, proč? Prodat, přenechat dětem, rodičům, nechat jako záložní. Co já vím. Čekat na něco „podobného“ je jako čekání na Godota. Jestli mám 128GB, nebo 256GB pro mě nic neřeší, ale podpora ano. Hardware na to má. Není podpora, není použití.

  • Seš vedle jako jedle. To říká přísloví. Vlastním již třetím rokem smartfon P30, kterého se nabídka má týkat a využiji ji. Maximální spokojenost s výrobkem. Užívám ho třetím rokem s chytrými hodinkami huawej, které jsem při koupi dostal bezplatně. Nyní jsem si pořídil
   Huawei Matebook 15 model 2021. Vzájemná provázanost všech tří výrobků je vynikající. Kopírování foto bez propojení USB kabelem pomocí Huawei Share rychlostí naprosto neskutečnou. Úložiště SSD 512 GB. Operační paměť 16Gb. Focení smartfonem vynikající. A tak bych mohl okračovat. Nejdříve se presvědč, než něco napíšeš a nevnašej politiku tam kde nepatří. To přísluší jiným, kteří jsou za to dobře placení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).