Domů » Bleskovky » TLC pracuje na různých typech ohebných smartphonů. Jeden chce i obtočit kolem zápěstí

TLC pracuje na různých typech ohebných smartphonů. Jeden chce i obtočit kolem zápěstí

Čínská společnost TCL, která je ve světě smartphonů známá především výrobou smartphonů BlackBerry, Alcatel a nově i Palm, je odhodlaná vstoupit do světa zařízení s ohebnými displeji. Letos na MWC se ale žádného nedočkáme, o to více by jich mělo přijít v příštím roce. Podle oficiálních renderů i patentových přihlášek, které získal server CNET, by jich mohlo být rovnou pět.

TLC přemýšlí o různých form factorech – o tabletech a smartphonech s displeji, které se ohýbají dovnitř i ven. Ve hře je dokonce telefon, který lze obtočit okolo zápěstí a proměnit jej ve velké chytré hodinky. Papír ovšem snese vše, důležité je, jak se podaří přivést tyto nákresy do reálných a životaschopných zařízení.

Podle manažera TCL budou první zařízení s ohebným displejem odhalena v roce 2020, přičemž nemá jít pouze o smartphony, ale i spotřební elektroniku, domácí spotřebiče či televizory.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Stevik
Uživatel
Stevik

Skvělá zpráva pro fanoušky TCL! Kdy bude ve výprodeji?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

To bude mít Uni radost, nebude si muset kupovat ohebný nebo už ohnutý z výroby iPhone nebo iPad Pro. :-)

lukass71
Uživatel
lukass71

Kde prodavaji uz ohnuty z vyroby iPhony? :D

Tray1
Uživatel
Tray1

bohužel iPady ano

radim
Anonym
radim

Clanek o TCL a uni nikde:)