Domů » Bleskovky » TLC pracuje na různých typech ohebných smartphonů. Jeden chce i obtočit kolem zápěstí

TLC pracuje na různých typech ohebných smartphonů. Jeden chce i obtočit kolem zápěstí

Čínská společnost TCL, která je ve světě smartphonů známá především výrobou smartphonů BlackBerry, Alcatel a nově i Palm, je odhodlaná vstoupit do světa zařízení s ohebnými displeji. Letos na MWC se ale žádného nedočkáme, o to více by jich mělo přijít v příštím roce. Podle oficiálních renderů i patentových přihlášek, které získal server CNET, by jich mohlo být rovnou pět.

TLC přemýšlí o různých form factorech – o tabletech a smartphonech s displeji, které se ohýbají dovnitř i ven. Ve hře je dokonce telefon, který lze obtočit okolo zápěstí a proměnit jej ve velké chytré hodinky. Papír ovšem snese vše, důležité je, jak se podaří přivést tyto nákresy do reálných a životaschopných zařízení.

Podle manažera TCL budou první zařízení s ohebným displejem odhalena v roce 2020, přičemž nemá jít pouze o smartphony, ale i spotřební elektroniku, domácí spotřebiče či televizory.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments