Domů » Bleskovky » Tlačítko Bixby půjde přemapovat i na starších smartphonech od Samsungu

Tlačítko Bixby půjde přemapovat i na starších smartphonech od Samsungu

V tomto týdnu představené smartphony řady Samsung Galaxy S10 obsahují v systému velmi vítanou novinku – konečně umožňují částečně změnit funkci tlačítka Bixby na pravé straně telefonu. Asistentka Samsungu na něm sice stále musí být nastavená, lze ji však doplnit užitečnější funkcí na jeden nebo dva stisky, například spuštění libovolné aplikace.

Samsung nyní vydal na svých stránkách článek, ve kterém popisuje poslední novinky asistentky Bixby. V článku je mimo jiné uvedeno, že změna funkce hardwarového tlačítka bude dostupná na všech telefonech, které tímto tlačítkem disponují a budou aktualizovány na Android 9.0 Pie. Těšit se tak mohou majitelé posledních dvou generací vlajkových lodí, pokud tedy jejich majitelé již neprovedli záměnu funkce skrze neoficiální aplikaci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Už se těším, mám S9 a přemapovat tlačítko bych potřeboval. :)

  • Môj Note8 bol predvčerom aktualizovaný na android 9 a tlačidlo bixby zatiaľ ide premapovať len na jedno stlačenie alebo dvojité stlačenie, pričom priradiť sa nedá nič, t.j. stále sa spúšťa len bixby.

  • A to se tyka i Note 8, premapovani uz jde pekne dlouho s bxactions i s novym Android 9.

  • Pomoci bxaction uz muzes nyni a davno Filipe. A to i na Android 9.

 2. Stale je to také polovičné riesenie. Nechápem prečo do systémových nastavení nedajú túto možnosť + zakázať všetko od bixby.

  Každopádne ja osobne používam BxActions a k tomu som všetky bixby natvrdo zakázal cez adb. Takto ani o nejakom trapnom bixby neviem a tlačidlo funguje tak ako chcem ja, zákazník.

 3. Když už se Samsung drží toho bixby jako hovno košile – používá to někdo z vás? Osobně tyhle slavné asistenty všude vypínám, neboť mi přijdou naprosto k ničemu.

 4. Htcjirka: to ale nie je „nativna“ podpora. Third party app nikoho nazujima.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).