Domů » Bleskovky » Tisíce aplikací z Androidu přijdou na Chrome OS, Web App Store nahradí Play Store

Tisíce aplikací z Androidu přijdou na Chrome OS, Web App Store nahradí Play Store

Konference kalifornského Googlu, Google I/O, se bude konat od 18. do 20. května a na ní se budou v průběhu tří dnů probírat tisíce různých témat. Ještě před samotnou akcí se však ukázala zajímavá informace ohledně Chrome OS, který by měl v nadcházejícím updatu přinést podporu většiny aplikací z operačního systému Android.

Přidání Play Storu do „desktopového“ systému tak naváže na projekt App Runtime for Chrome, který umožňuje spouštění aplikací v operačním systému Chrome OS. Důkaz o užším provázání Chrome OS a Androidu našel uživatel s přezdívkou TheWiseYoda, který si všimnul nové nabídky v nastavení systému s popiskem „Enable Android apps to run on your Chromebook“ v developerské verzi Chrome OS v51.

chrome-os-android-apps-1200x797

O této změně nás Google s největší pravděpodobností informuje (harmonogram) na své konferenci a lze předpokládat, že tímto krokem společnost Google kompletně zařízne digitální obchod s aplikacemi Web App Store. Navíc by se Androidí aplikace mohly později ukázat i v operačním systému Windows, což by představovalo pro Windows Store velkou konkurenci a zejména pokud uvážíme, že jsou aplikace nástupem ekosystému Windows 10 univerzálnější, a právě to by mohlo otevřít vrátka Androidím aplikacím i do mobilních telefonů s Windows 10 Mobile. Jak to všechno nakonec dopadne se dozvíme už co nevidět.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments