Sledujte nás na YouTube

Tip: Jak zakázat integraci Gmailu s Google+, aby vám každý nemohl jednoduše poslat email

Google v minulém týdnu přidal do Gmailu novou funkci, která umožňuje každému uživateli sítě Google+ poslat vám email, přestože nezná vaší emailovou adresu. Tento krok ze strany Googlu byl přijat kontroverzně, vzhledem k tomu, že je tato funkce pro všechny uživatele Gmailu standardně aktivována. Proto přinášíme jednoduchý postup, jak tuto možnost zakázat:

 

  • otevřete Gmail ve webovém prohlížeči
  • klikněte na ikonu Nastavení na pravé straně okna
  • vyberte z nabídky položku Nastavení
  • najděte nabídku Posílání e-mailů přes Google+

 

  • standardně je nastaveno Kdokoliv na Google+, klikněte na nabídku a vyberte vhodné nastavení pro vaše potřeby. V případě volby Nikdo bude funkce zcela vypnuta.

To je vše co musíte udělat, pokud vám nová funkce Gmailu nevyhovuje. Společnost o této změně a možnosti nastavení informovala uživatele služby Gmailu prostřednictvím e-mailu.

E-mail, ve kterém Google informuje o nové „funkci“

David Podzimek

Jeden komentář

  1. Pipa (neregistrovaný)

    Hotovo – díky za tip.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *