TOPlist

Tim Cook je z umělé inteligence nadšený. Siri čekají zásadní změny

black android smartphone on white table
  • Cook okomentoval vývoj v oblasti AI 
  • Ačkoliv Apple nové možnosti využívá u různých služeb, Siri bohužel zaspala
  • V příštím roce mají přijít zásadní vylepšení 

Apple na závěr pracovního týdne v rámci ohlášení finančních výsledků pro investory reagoval také na aktuální ožehavé téma ohledně umělé inteligence. Sám Tim Cook nemohl nechat ChatGPT a další populární chatboty bez odezvy a v rámci setkání poznamenal, že se jedná o velmi zajímavou technologii, nejprve je ale podle něj potřeba vyřešit některé aspekty a především způsob jejího využití.

Podle Cooka ani Apple není ve spojení s AI žádným nováčkem. Tyto technologie už delší dobu využívají funkce pro detekci pádu, detekci havárie nebo měření ECG na Apple Watch. A na integraci do dalších aplikací se můžeme těšit i v budoucnu. Je zde ale kladen důraz na celkovou promyšlenost, což jde dle Cooka zcela zásadní.AI umela inteligence humanoid midjourney 2Nepřehlédněte

Vývojář hacknul iPhone a vytvořil z něj „oči“ pro ChatGPT. Výsledek bere dech

Hlasová asistentka Siri mohl v oblasti umělé inteligence přinést revoluci už před několika lety nebo měsíci, nyní ale otěže převzali jiní a původně nadějná služba aktuálně jaksi zakrněla. Ačkoliv je na trhu již přes deset let, nevyužila svého potenciálu a to často kritizovali i zaměstnanci uvnitř společnosti. Nyní se snad inženýři chytli za hlavu a podle některých zdrojů se máme zásadních vylepšení dočkat už v příštím roce s další verzí iOS. Otázkou je, jestli to tak opravdu bude.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku