TOPlist

Vývojář hacknul iPhone a vytvořil z něj „oči“ pro ChatGPT. Výsledek bere dech

AI umela inteligence humanoid midjourney 2
  • Vývojář zvládl naučit ChatGPT rozpoznávat předměty a zasadit je do kontextu
  • Schopnost demonstroval na rozpoznání jídel vhodných pro keto dietu
  • Ke správnému fungování ale stále potřebuje MacBook

Umělá inteligence ChatGPT je v poslední době technologickým tématem číslo 1. Ať už jde o její adoraci díky celé řadě zajímavých dovedností, nebo obavy z jejího přílišného posílení a potenciálního ohrožení lidstva, stále se jedná spíše o koncept. Ten posunul zase o něco dále vývojář Mckay Wrigley, který se na Twitteru pochlubil tím, že umožnil ChatGPT přístup ke kamerám svého iPhonu a tím dal umělé inteligenci „oči“.

K tomu Wrigley využil kombinaci softwarů, jako YoloV8 pro detekci objektů, GPT-4 jakožto umělou inteligenci, OpenAI Whipser pro dodání hlasové zpětné vazby, Google Custom Search Engine a Python. Ačkoli se zdá, že spojit toto všechno dohromady muselo zabrat velké množství času, sám Wrigley tvrdí, že je to 100× jednodušší, než jak to na první pohled vypadá. Zároveň dodává, že toto je podle něj vize budoucnosti.

Co všechno ale ChatGPT s pomocí iPhonu umí? Například zvládne identifikovat objekty a zasadit je do správného kontextu. Wrigley to uvádí na příkladu, kdy naučil umělou inteligenci, co je to keto dieta, jak identifikovat vhodné jídlo pro tento typ stravování v jeho lednici a také jak na základě dostupných ingrediencí vyhledat recept na chutné jídlo. Vývojář nicméně přiznává, že samotný iPhone by toto ještě nezvládl a proto si vypomáhá MacBookem. Jako demonstrace možné budoucnosti to ovšem více než dostačuje.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku