Domů » Bleskovky » Testujeme Samsung Galaxy Z Fold 2. Ptejte se, co vás zajímá

Testujeme Samsung Galaxy Z Fold 2. Ptejte se, co vás zajímá

Galaxy Z Fold 2 vs. Galaxy Fold

Samsung si na prvního září naplánoval premiéru druhé generace ohebného smartphonu Galaxy Z Fold 2, který lze poměrně snadno proměnit na kompaktní tablet. Já sám jsem uživatelem první generace Foldu a na příchod „dvojky“ jsem byl nesmírně zvědavý. Jak jsem psal v tomto preview, tahle modelová řada rozhodně není pro každého, ale pokud její možnosti dokážete využít, bude vám naprosto skvělým pomocníkem (pominu-li fakt, že vaše peněženka zažije poměrně slušnou explozi).

Jestliže si chcete koupit telefon s ohebným displejem jen proto, že vám to přijde sexy, raději než Folda zkuste „levnější” véčko Galaxy Z Flip, které se pro běžné uživatele hodí mnohem více. U něj mimochodem cena nyní spadla pod třicet tisíc korun, což už je celkem zajímavá koupě.

Galaxy Fold vs Fold 2 01
Samsung Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Fold

Folda si rozhodně nekupujte jen z toho důvodu, že v kapse chcete mít telefon s ohebným displejem, protože pak můžete narazit. Fold toho totiž nabízí mnohem více, ale spíše než pro běžné uživatele je určený pro poměrně úzkou cílovou skupinu náročných zákazníků, která ocení možnosti velkého displeje. Využití ale najde i u profesionálních hráčů mobilních her, i když to asi není cílovka, na kterou by Samsung chtěl primárně cílit.

Zmatky s klávesou Power

Na příští týden pro vás chystám podrobnou textovou recenzi, v rámci které bych rád odpověděl i na vaše případné dotazy. Máte-li tedy k tomuto modelu nějaké otázky, využijte prostoru v komentářích. Součástí recenze bude i srovnání s první generací. Novinek je totiž opravdu mnoho. Na co jsem si zatím nezvykl, je umístění čtečky otisků do tlačítka Power.

První Fold měl klávesu Power samostatně, tady tomu tak ale není a já se tak v drtivé většině případů u Folda 2 „přemačkávám“ na klávesu pro snížení hlasitosti. V případě, že s prvními Foldem nemáte zkušenost, u dvojky vás to nijak trápit nebude, ale pokud jste stejně jako já navyklí na původní rozložení, budete si chvíli muset zvykat.

Naopak vnější displej je naprosto fantastický a konečně dovoluje telefon používat plnohodnotně, a stejně tak na vnitřní ohebný panel je doslova radost pohledět. Líbí se mi také designové linky převzaté z řady Galaxy Note 20 či matná povrchová úprava zadní strany, na které se neusazují otisky prstů a mnohem lépe se drží. Oblíbil jsem si také možnost plynulého polohování kloubu v téměř libovolné poloze.

Osekané balení

Galaxy Z Fold 2 bude od 18. září dostupný v České republice u vybraných prodejců elektroniky, ve značkových prodejnách Samsung a na e-shopu Samsung.cz v černé (Mystic Black) a bronzové (Mystic Bronze) barvě za doporučenou maloobchodní cenu 54 990 Kč. U předobjednávek na webu Samsungu dokonce svítí termín dodání 15. září.

Výrobce tentokrát šetřil na obsahu základního balení. Zatímco loni byla součástí bezdrátová sluchátka Galaxy Buds, letos se budete muset spokojit s podstatně obyčejnějšími (drátovými) od AKG. A bohužel chybí i ochranné pouzdro, přitom to u prvního Folda z aramidových vláken bylo hodně povedené.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

13 komentářů

 1. jak se pise na klávesnici na velkem displeji? jaky dojem mate z toho kloubu oproti jednicce? a co hmotnost? neni to uz moc?

 2. Martin Zídka

  Až teĎ jsem četl vaši recenzi jedničky Folda. Pěkná, ale rád bych si přečetl v novém testu jak moc se tohle dá/nedá používat jako normální telefon. Jestli je to fakt jen manažerskej telefon aka Nokia xyz Communicator, nebo to má smysl i pro běžný uživatele. Cenu teď neřeším, zajímá mě ta použitelnost.

 3. Jak se píše na klávesnici na malém vnějším displeji? Zobrazuje větší vnitřní displej podstatně víc informací (vzhledem k jeho velikosti) než malý vnější? Například, jak vypadá srovnání 2 screenshotů hlavní stránky Twitteru anebo Google Play na vnějším vs. vnitřním displeji?

 4. Hlavně realná výdrž baterie při 120 hz

 5. Jak je to s „vyboulením“ vnitřního displaye? Je zde nějaké zlepšení nebo je to stejné jako u jedničky?
  Z videí na internetu to vypadá jako by Fold 2 měl lesklejší display a je tam ohyb více vidět.

  Chtěl jsem si Fold 2 koupit, ale za tu podpásovku od Samsung se na ně z principu vykašlu.

 6. Refael Chvatal

  Hlavne PROSIM udelejte videorecenzi.
  V poslední době jste na ne rezignovali.
  Chtěl bych se zeptat, zda pri absenci ochranných krytu se vam zda bezpečně používat každodenně tuto skládačku, zda se dat sedět s tímto telefonem v kapse kalhot.

  • S tím jsem neměl problém ani u Fold 1. Paradoxně se s tím žije lépe, než s klasickým velkým mobilem, protože je v kapse užší.

  • Dobrý den, Refaeli, videorecenzi v plánu nemáme. Vzhledem k tomu, že YouTube pro nás byl vedlejší (doplňková) platforma, která nedávno upravila algoritmy tak nevýhodně, že upřednostňuje pouze kanály, které vydávají obsah prakticky na denní bázi, což pro nás vzhledem k výraznému poklesu počtu zobrazení přestalo být zajímavé (primárně děláme obsahový web, nikoliv YouTube), rozhodli jsme se produkci videí na YouTube značně omezit. O to podrobnější jsme ale začali dělat textové recenze a další testy. Chceme se zkrátka soustředit na kvalitní obsah tady na webu.

  • Rozumím vám, byť za mne osobně škoda.
   Kdy plánujete vydat recenzi na Fold 2?

  • Podle mě tohle je nejlepší rozhodnutí co jste mohli udělat. Raději se zaměřte na kvalitu textových recenzí které tady vždycky byly super. Video je fajn, ale já je třeba skoro nesleduju, raději si přečtu. Důležitý je pro mě dobře strukturovaný text a kapitoly, abych se v recenzi snadno zorientoval.

 7. Zapšklej Dědek

  Mě zajímá co na tom stojí 50 k ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).