Test výdrže Samsung Galaxy S III: Výsledky nejsou vůbec špatné

Výrobci sice své telefony osazují stéle výkonějšími procesory a většími displeji, ale mnohdy při tom nedbají na výdrž zařízení.  Samsung své vajkové lodi nadělil 4,8 palcový HD Super AMOLED displej a čtyřjádrovým procesorem Exynos (4212). Nejen tyto komponenty energií zásobuje akumulátor o kapacitě 2 100 mAh. Redaktoři serveru GSMArena se výdrž telefonu rozhodli otestovat a naměřené výsledky nejsou vůbec špatné.

 

V prvním ze čtyř testů došlo k volaní v rámci 3G sítě a výsledná hodnota se vyšplhala až na 10 hodin a 20 minut.

  

Během druhé „disciplíny“ se surfovalo něco málo přes 5 hodin a S III se tak umístilo zhruba ve středu žebříčku testovaných zařízení. To lze přisuzovat zejména AMOLED technologii displeje, která se přílíš nekamaradí s bílou barvou, co se spotřeby energie týče.

 

10 hodin přehrávání videa dostalo Samsung na 10% kapacity baterie a skončil tak hned za Motorolou Droid Razr MAXX, která mimochodem ve všech testech obdržela zlato, a to zejména díky 3 300 mAh baterii.

 

Během posledního testu zařízení okusilo hodinu od každého a zbytek času si leželo v pohotovostním režimu. Finální hodnota se ustálila na čísle 43 (bodové hodnocení serveru GSMArena), což lze považovat za velmi slušný výkon. Bude také zajimavé sledovat, jak si povedou konkureční zařízení osazená řešením od NVidie. Nová Tegra mimo 4 jader disponuje ještě jedním, které se stará o jednoduší procesy a je energeticky méně náročné.

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroj

Autor článku
Jiří Hanč
image/svg+xml
+

Kapitoly článku