Teslu letos dělily od bankrotu pouhé týdny, firmu málem potopil Model 3

elon musk nasa spacex crew demo

Problémy americké automobilky Tesla při výrobě nejnovějšího Modelu 3 byly probrány ze všech stran. Ačkoliv bylo jasné, že je situace vážná a automobilce se nedařilo nastavit výrobu na kýžených alespoň 7 000 elektromobilů za týden, až nyní se ukazuje, jak blízko propasti firma byla.

Spoluzakladatel společnosti se nechal slyšet, že při snaze výrazně navýšit počet produkovaných Modelů 3 firma finančně silně krvácela a od krachu ji dělily pouze jednotky týdnů. Musk sám v této době pracoval 120 hodin týdně napříč všemi odděleními ve snaze firmu zachránit. Po zveřejnění svého pracovního nastavení pak dostal od například od Arianny Huffington v otevřeném dopise doporučení k výraznému snížení pracovní zátěže.

Axios: How Tesla Nearly Died - Elon Musks's Long Nights | HBO

Dnes týdny, dříve hodiny

V reakci na otevřený dopis však Musk na Twitteru odepsal, že zpomalit není možné, ačkoliv sám pociťuje, že nedostatek spánku si vybírá svou daň.  Zároveň se netají užíváním prášků na spaní, které mu pomáhají usnout během extrémně náročných stresových situací. Samotná automobilka byla krachu ještě blíže, a to v roce 2008, kdy ji od definitivního uzavření výrobních hal dělilo jen několik hodin.

Autor článku
David Preiss
image/svg+xml
+

Kapitoly článku