Domů » Bleskovky » Tesla Smart uvádí do prodeje dvojici chytrých termostatických hlavic

Tesla Smart uvádí do prodeje dvojici chytrých termostatických hlavic

Značka Tesla Smart rozšiřuje své portfolio o dvě chytré termostatické hlavice. Ty se propojují skrze ZigBee Hub s aplikací Tesla Smart a rozšiřují možnosti chytré domácnosti od tuzemské značky.

Chytré termostatické hlavice Tesla jsou určeny pro rodinné domy s vlastním zdrojem tepla, stejně jako byty s dálkovým vytápěním. Lze je snadno namontovat namísto stávajících termostatických ventilů na všechny běžné typy teplovodních radiátorů a následně s jejich pomocí pohodlně ovládat topení v jednotlivých místnostech a přesně regulovat jejich teplotu.

Tesla Smart Thermostatic Valve Style 03
Tesla Smart Thermostatic Valve Style

Po propojení termostatických hlavic s centrální jednotkou Tesla Smart ZigBee Hub, připojenou k domácí Wi-Fi síti, je navíc možné ovládat topení v aplikaci v chytrém mobilním telefonu – a to i mimo domov, prostřednictvím internetu. Teplotu je vždy možné regulovat i ručně – pomocí tlačítek a ovládacích prvků na chytrých termostatických ventilech.

Tesla Smart Thermostatic Valve 01
Tesla Smart Thermostatic Valve

„Na instalaci chytrých termostatických hlavic není pozdě ani v průběhu topné sezóny. Je totiž velmi snadná a jejich funkce pomohou snížit náklady na vytápění, které v poslední době strmě rostou. Ovládání vytápění prostřednictvím mobilního telefonu je vysoce komfortní a poskytuje funkce, které v běžných topných systémech nenajdeme. Z jediné mobilní aplikace lze navíc pohodlně ovládat i další zařízení chytré domácnosti značky Tesla,“ říká Tesla Project Manager Matěj Nimmerrichter.

Tesla nabízí dva různé modely inteligentních termostatických hlavic, které poskytují stejné funkce pro inteligentní řízení vytápění, ale liší se svým designem. Ventilu Tesla Smart Thermostatic Valve dominují podsvícený LCD displej a velká ovládací tlačítka. Dvě baterie typu AA budou termostatický ventil pohánět až 18 měsíců. Design ventilu Tesla Smart Thermostatic Valve Style umožňuje regulaci teploty otáčením hlavice ventilu, zatímco se na kontrastním displeji zobrazuje aktuálně nastavená teplota s přesností na 0,5 stupně. Na dvě AA baterie poběží ventil až 24 měsíců.

Tesla Smart
Tesla Smart
Cena: zdarma
 • Tesla Smart Screenshot
 • Tesla Smart Screenshot
 • Tesla Smart Screenshot
 • Tesla Smart Screenshot
 • Tesla Smart Screenshot
‎Tesla Smart
Cena: zdarma

Tesla Smart ZigBee Hub se připojí k domácí Wi-Fi síti a následně se ovládá prostřednictvím mobilní aplikace pro smartphony s Androidem nebo iOS, která je k dispozici v češtině. Nechybí ani podpora pro chytrou domácnost od Google Home a Amazon Alexa.

Cena a dostupnost chytrých termostatických hlavic Tesla Smart

Chytré termostatické hlavice Tesla, stejně jako centrální ovládací jednotka Tesla Smart ZigBee Hub, jsou k dostání u prodejních partnerů značky Tesla. Běžná cena termostatické hlavice Tesla Smart Thermostatic Valve je 799 Kč, hlavice Tesla Smart Thermostatic Valve Style stojí 1 290 Kč. Cena centrální jednotky Tesla Smart ZigBee Hub činí 699 Kč.

Dominik Vlasák

8 komentářů

 1. A já vůl myslel, že je to produkt Tesla USA a né te naší čínské TEchnicky SLAbší produkce.
  Brr.

  • Tohle bylo vtipné možná tak před 50 lety 🙄

  • No napíšu to asi takhle. NEKUPUJTE TO!!. Mám doma 4 produkty hlavic style a nic horšího jsem nezažil i hlavice s BT z Lidlu za 400 je tišší a rychle reaguje než tenhle bazmek. K hlavicím musíte koupit Zegbee Hub aby jste mohli ovládat mobilem. Radši bych investoval do tišších a kvalitnějších hlavic s dobrou podporou.

 2. Opět objev Ameriky.
  Tohl edělá Danfoss (Ally, Eco, Connect) už hodně dlouho (a nejenom Danfoss), chytrý jak rádio i s tímm rádiem a ovládáním v mobilu…
  Umí modrej zub, Zigbee, Z-wave.
  Netřeba čekat na Teslu, tohle v profi tomenářství je k mání dlooooouho a od povícero zavedených v tepenářství značek.

  • A koho trápí, že Danfoss, Ally, Netatmo,… to dělají léta? To má být jako nějaká konkurenční výhoda, že jsou na trhu delší dobu? Ten kdo koupil Danfoss už asi nebude kupovat Teslu, ale ten kdo nemá nic, tak klidně může a má to za hezké peníze.

  • @Anonym
   Danfoss Eco hlavice u nás nákup 594 bez DPH. V maloobchodě kolem 900 včetně DPH.
   To jsou hezký peníze, ne?
   A zančka mi připadá solidnější než noname TESLA.

  • Dalca, jenže tyhle hlavice jsou konkurent pro Danfoss Ally, pro Eco. Takže, ano za tu Teslu to jsou hezké peníze.
   A hlavice jsou výrobek, který když se pokazí, tak maximálně vytopí byt/dům víc než je nutné, ale nepředstavují bezpečnostní riziko. Kdyby to měl být přímo ventil, tak ano, ten koupím jen od výrobce „od fachu“, ale u hlavic mě to netrápí.
   Ještě co mi vadí u Tesla hlavic, ta levnější je hnusná a dražší má neprakticky umístěn displej.

 3. @Anonym

  Jenže tesla tak říkajíc objevuje něco, co slušný v oboru renomovaný firmy prodávaj už mnoho let.
  Ano najdou se lidi co koupí i tohle noname. Já bych ovšem doporučil spíše použít výtobek firmy, která se v oboru „instalo-Topo“ pohybuje delší dobu a ví co dělá.
  A zas taková „super cena“, co uvádí v článku, to zas není.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).