TOPlist

Tesla Smart uvádí do prodeje dvojici chytrých termostatických hlavic

Tesla Smart Thermostatic Valve Style 02

Značka Tesla Smart rozšiřuje své portfolio o dvě chytré termostatické hlavice. Ty se propojují skrze ZigBee Hub s aplikací Tesla Smart a rozšiřují možnosti chytré domácnosti od tuzemské značky.

Chytré termostatické hlavice Tesla jsou určeny pro rodinné domy s vlastním zdrojem tepla, stejně jako byty s dálkovým vytápěním. Lze je snadno namontovat namísto stávajících termostatických ventilů na všechny běžné typy teplovodních radiátorů a následně s jejich pomocí pohodlně ovládat topení v jednotlivých místnostech a přesně regulovat jejich teplotu.

Tesla Smart Thermostatic Valve Style 03
Tesla Smart Thermostatic Valve Style

Po propojení termostatických hlavic s centrální jednotkou Tesla Smart ZigBee Hub, připojenou k domácí Wi-Fi síti, je navíc možné ovládat topení v aplikaci v chytrém mobilním telefonu – a to i mimo domov, prostřednictvím internetu. Teplotu je vždy možné regulovat i ručně – pomocí tlačítek a ovládacích prvků na chytrých termostatických ventilech.

Tesla Smart Thermostatic Valve 01
Tesla Smart Thermostatic Valve

„Na instalaci chytrých termostatických hlavic není pozdě ani v průběhu topné sezóny. Je totiž velmi snadná a jejich funkce pomohou snížit náklady na vytápění, které v poslední době strmě rostou. Ovládání vytápění prostřednictvím mobilního telefonu je vysoce komfortní a poskytuje funkce, které v běžných topných systémech nenajdeme. Z jediné mobilní aplikace lze navíc pohodlně ovládat i další zařízení chytré domácnosti značky Tesla,“ říká Tesla Project Manager Matěj Nimmerrichter.

Tesla nabízí dva různé modely inteligentních termostatických hlavic, které poskytují stejné funkce pro inteligentní řízení vytápění, ale liší se svým designem. Ventilu Tesla Smart Thermostatic Valve dominují podsvícený LCD displej a velká ovládací tlačítka. Dvě baterie typu AA budou termostatický ventil pohánět až 18 měsíců. Design ventilu Tesla Smart Thermostatic Valve Style umožňuje regulaci teploty otáčením hlavice ventilu, zatímco se na kontrastním displeji zobrazuje aktuálně nastavená teplota s přesností na 0,5 stupně. Na dvě AA baterie poběží ventil až 24 měsíců.

TESLA Smart
TESLA Smart
Autor: TESLA Solar
Cena: zdarma
  • TESLA Smart Screenshot
  • TESLA Smart Screenshot
  • TESLA Smart Screenshot
  • TESLA Smart Screenshot
  • TESLA Smart Screenshot
  • TESLA Smart Screenshot
  • TESLA Smart Screenshot
  • TESLA Smart Screenshot
‎TESLA Smart
Cena: zdarma

Tesla Smart ZigBee Hub se připojí k domácí Wi-Fi síti a následně se ovládá prostřednictvím mobilní aplikace pro smartphony s Androidem nebo iOS, která je k dispozici v češtině. Nechybí ani podpora pro chytrou domácnost od Google Home a Amazon Alexa.

Cena a dostupnost chytrých termostatických hlavic Tesla Smart

Chytré termostatické hlavice Tesla, stejně jako centrální ovládací jednotka Tesla Smart ZigBee Hub, jsou k dostání u prodejních partnerů značky Tesla. Běžná cena termostatické hlavice Tesla Smart Thermostatic Valve je 799 Kč, hlavice Tesla Smart Thermostatic Valve Style stojí 1 290 Kč. Cena centrální jednotky Tesla Smart ZigBee Hub činí 699 Kč.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku