Tesla Smart rozšiřuje svou nabídku o chytré vypínače

Tesla Smart Switch Quatro Battery LP interior view 04

Chytré osvětlení patří mezi naprosté základy chytré domácnosti. Přístupy jsou přitom dva – buďto lze pořídit chytré žárovky, nebo se vaše pozornost může upírat směrem k vypínačům. Společnost Tesla Smart se rozhodla zaměřit na druhou variantu a na český trh přináší celou řadu chytrých vypínačů, které lze ovládat nejen klasickým fyzickým vypnutím a zapnutím, ale také skrze mobilní aplikaci a chytré asistenty.

Tesla Smart Switch Dimmer LP interior view 02
Tesla Smart Switch Dimmer

U chytrých vypínačů lze nastavit čas zapnutí a vypnutí, stejně jako různé scénáře, kombinující inteligentní funkce elektronických zařízení Tesla Smart. Designově střídmé vypínače se hodí do různých typů interiéru a díky stavové diodě je vždy ihned vidět, v jaké poloze se vypínač nachází.

Tesla Smart Switch LP interior view 02
Tesla Smart Switch

Dvojice chytrých vypínačů Tesla Smart Switch a Tesla Smart Switch Dual se liší jen počtem ovládacích tlačítek a představuje ideální náhradu za klasické vypínače světel a dalších spotřebičů. Tyto vypínače se připojují přímo k domácí Wi-Fi síti a jejich funkce se ovládají prostřednictvím aplikace Tesla Smart, dostupné pro chytré telefony s Androidem a iPhony. Po propojení se systémem Amazon Alexa nebo Google Assistant lze vypínače ovládat rovněž hlasovými povely.

Volnost ve výběru umístění poskytují chytré vypínače Tesla Smart Switch Dual Battery a Tesla Smart Switch Quatro Battery poháněné bateriemi. Tyto vypínače lze nalepit na vybrané místo a připojit je k centrální jednotce Tesla Smart ZigBee Hub. Prostřednictvím těchto vypínačů lze ovládat dvě nebo až čtyři zařízení a každé z ovládacích tlačítek má tři polohy – stisknutí, dvojité stisknutí a dlouhé stisknutí – těm lze přiřadit různé funkce. Baterie ve vypínači vydrží až dva roky.

Otočné a dotykové vypínače se stmívačem Tesla Smart Switch Dimmer a Tesla Smart Switch Dimmer Touch umožňují nastavit intenzitu osvětlení přesně podle potřeby. Další funkce umožňují například na noc nastavit automatické rozsvěcení světel v tlumeném režimu.

Tesla Smart Switch Dimmer Touch LP interior view 04
Tesla Smart Switch Dimmer Touch

Chytrý vypínač Tesla Smart Switch Module Dual je určený pro skrytou montáž do rozvaděčů a pojistkových skříní. Spínač umožňuje nezávislé ovládání dvou spotřebičů prostřednictvím mobilní aplikace Tesla Smart. Připojuje se přímo k domácí Wi-Fi síti a zvládá zátěž až 5 A.

Cena a dostupnost

Tesla Smart Switch a Tesla Smart Switch Dual jsou k dispozici za 599 Kč, respektive 649 Kč, Tesla Smart Switch Dual Battery a Tesla Smart Switch Quatro Battery lze zakoupit za 549 Kč, respektive 649 Kč, Tesla Smart Switch Dimmer a Tesla Smart Switch Dimmer Touch jsou dostupné za 849 Kč a Tesla Smart Switch Module Dual lze pořídit za 499 Kč.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku