Tesla Smart představila robotický vysavač. Má laserovou navigaci a doma vám i vytře

Tesla Robot Vacuum Laser 8

Tesla Smart má ve své nabídce celou řadu chytrého příslušenství pro domácnost, jako jsou například termostatické hlavice, čističky vzduchu nebo chytré vypínače. Nyní rozšiřuje své portfolio také o robotický vysavač Tesla Smart Robot Vacuum Laser, který je chytrým pomocníkem pro každou domácnost, kde pomůže s pravidelným úklidem.

Zařízení nechybí laserová navigace, se kterou si předem naskenuje celou místnost, aby si vytvořil mapu, podle níž navrhne optimální trasu úklidu. Do plánu mohou zasahovat i majitelé, když mu na mapě vyznačí zóny s potřebou větší péče, nebo naopak místa, kam vysavač zajíždět vůbec nesmí.

Hladké povrchy může vysavač rovněž vytřít – stačí jen vyměnit nádobku na nečistoty za nádobku s vodou a mopem. Samozřejmostí je HEPA filtr, který ocení především alergici. Sací síla činí 2 200 Pa, jeho pojezdová kolečka překonají překážky do výšky 1,5 cm a díky svému nízkému profilu 14,5cm zajede i pod gauč nebo jiný nábytek na nožičkách. Zbylé rozměry jsou 38,5 × 56 cm, hmotnost odpovídá 2,7 kg.

Při plném nabití 3000mAh baterie zvládne vysavač pracovat až 140 minut, aby si poté sám dojel k základně, dobil se a pak pokračoval v úklidu přesně tam, kde skončil. Kapacita zásobníku na nečistoty je 0,6 litrů, zatímco nádržka na vodu pojme 0,35 litrů.

Tesla Robot Vacuum Laser 2
Tesla Smart Robot Vacuum Laser

Robotického pomocníka lze kompletně ovládat z aplikace Tesla Smart, která je dostupná jak pro Android, tak pro iOS. Kromě ovládání lze také upravovat interaktivní mapy místností, plánovat úklid a také přepínat mezi jednotlivými režimy úklidu. Nechybí ani možnost aktivovat tišší režim Eko či výkonnější režim intenzivního úklidu. Robotický vysavač podporuje hlasové ovládání prostřednictvím služeb Amazon Alexa a Asistent Google.

Tesla Smart
Tesla Smart
Cena: zdarma
  • Tesla Smart Screenshot
  • Tesla Smart Screenshot
  • Tesla Smart Screenshot
  • Tesla Smart Screenshot
  • Tesla Smart Screenshot
‎Tesla Smart
Cena: zdarma

Tesla Smart Robot Vacuum Laser můžete zakoupit na e-shopu Tesla Smart a později také u vybraných prodejních partnerů, a to za doporučenou cenu bezmála 8 tisíc Kč.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku