Domů » Bleskovky » Tesla Roadster je podle Muska stále málo šílený. Dostane technologie z raket

Tesla Roadster je podle Muska stále málo šílený. Dostane technologie z raket

Elon Musk umí celkem spolehlivě vytvořit velká očekávání kolem svých počinů, která se pak nezdráhá ještě dále přiživovat. Jedním z nich je i elektrický supersport Tesla Roadster, který navazuje na svého předchůdce z roku 2008. Již při loňském představení lákal na těžko představitelné parametry jako jsou zrychlení z 0 na 96 kilometrů v hodině za 1,9 vteřiny, z 0 – 160 km/h za 4,2 vteřiny, dojezd až 1000 kilometrů a maximální rychlost přesahující 400 km/h.

Zdroj: t35l_4/Instagram

Na Twitteru však Musk naznačil, že tyto hodnoty půjdou ještě zlepšit díky propojení odvětví, ve kterých se pohybují jeho firmy. Po integrování technologií, které používá ve společnosti SpaceX k vynášení raket do vesmíru, bude Roadster schopný ještě rychlejšího startu. O které technické vymoženosti se konkrétně jedná není jasné, mnozí by se však nedivili, kdyby šéf společnosti přidal k autu raketový pohon.

Nekompromisní ve všech ohledech

Roadster má od začátku svého vývoje směřovat k tomu, aby zasadil poslední ránu spalovacím motorům, kdy ani výkon benzínových supersportů neospravedlní důvod, proč na této, dle Muska neefektivní a neekologické, cestě zůstávat. Tomu odpovídá i cenová politika s relativně dostupnou cenovkou Roadsteru 200 000 dolarů, tedy zhruba 4,5 milionů Kč. Dalším prvkem, ve kterém Tesla vidí velkou míru praktičnosti, je možnost usadit čtyři cestující, namísto běžných dvou. Prozatím však elektrické motory nestačily spalovacím na delších vzdálenostech, i to má chystaný Roadster vyřešit.

Ten by se na trhu měl objevit v roce 2020 s 200 KWh baterií, která má dodat dostatek energie na výše zmíněné parametry. Zda Musk očekávání naplní, či ještě překoná, se dozvíme během následujících let. V současné době jej nejspíše více zaměstnává výroba Modelu 3, která v posledních měsících procházela silnými porodními bolestmi. Tesle již však výrazně pomáhá dostat se do černých čísel, na všech frontách jí však začíná růst silná konkurence.

Přelomový rozhovor Elona Muska: obavy z AI, elektrické letadlo a zálohování mysli

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments