Domů » Bleskovky » Sníte o Tesle? Nyní si ji můžete pořídit za pouhých 499 dolarů

Sníte o Tesle? Nyní si ji můžete pořídit za pouhých 499 dolarů

Tesla nejspíše změnila pohled spousty řidičů na elektromobily. Nemusí se již jednat o ohavné pokroucené plechy na čtyřech kolech, které mají dojezd pár kilometrů, ale o vkusný a plnohodnotný dopravní prostředek, v podání Tesly navíc s mírně futuristickým nádechem. Nyní si můžete za pakatel pořídit Model S, svezení v něm však bude pro dospělého člověka téměř nemožné.

2016-02-15_1321

Zmenšená verze nejpopulárnějšího elektromobilu je totiž dimenzována pro ratolesti mezi 3 a 8 lety věku a vážící do 37 kilogramů. Za těchto předpokladů by v autíčku, které má funkční přední světla, kufr vpředu a audio systém, jež pouze čeká na připojení vašeho média s hudbou, mělo být dost místa pro řidiče na pohodlné vyjížďky.

Tesla Model S for Kids: Battery-powered Ride-on Car by Radio Flyer

Baterii s kapacitou 140 Wh můžete za příplatek, stejně jako u opravdového sedanu, vyměnit za 190 Wh baterii, která by měla nabídnout o 50 % delší zábavu. Maximální rychlost, jakou se vaše ratolesti mohou prohánět, byla omezena na 10 km/h. Pokud se o své děti bojíte, můžete jednoduchým spínačem omezit rychlost na 5 km/h, abyste měli jistotu, že vám nikam neujedou.

2016-02-15_1327

Tesla, ve spolupráci se společností Radio Flyer, která model vyrábí, nabízí i možnost vybrat si jednu ze tří barev – stříbrnou, modrou, nebo červenou. Stejně tak si za příplatek můžete pořídit stříbrná kola, SPZ se jménem, nebo parkovací značku, která může viset v garáži. Základní cena je 499 dolarů, tedy lehce přes 12 000 korun. Pokud byste se rozhodli pro výše zmíněné úpravy, lehce se dostanete až na cenu 800 dolarů, tedy téměř ke 20 000 Kč. Mezi svými přáteli se pak můžete chlubit, že máte doma Teslu. A že se jedná o pouhý model pro děti? To už nikdo nemusí vědět.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments