Domů » Bleskovky » Těšíme se na bezrámečkové smartphony: Sony chystá redesign řady Xperia

Těšíme se na bezrámečkové smartphony: Sony chystá redesign řady Xperia

Japonské společnosti Sony se v posledních letech s mobilními telefony příliš nedaří, nicméně to neznamená, že by házeli flintu do žita. V letošním roce přišla dlouho očekávaná změna v podobě displejů s poměrem stran 21:9, která způsobila velký rozruch. V příštím roce Sony polevit nehodlá a chystá další designové změny, které mají vrátit japonské telefony zpět na výsluní.

sony xperia 6

Sony si u organizace WIPO, která sdružuje designové patenty, zaregistrovala několik změn uživatelského rozhraní a designu. Tím nejviditelnějším je otvor pro přední fotoaparát, který evidentně Japonce zaujal. Výřez má doplnit minimální rámeček při horním okraji, což dává smysl.

sony smartphone
Smartphony řady Xperia mají příští rok přijít s novým designem

Podle umístění ikon v oznamovací liště lze předpokládat, že výřez bude umístěn uprostřed displeje, podobně jako je tomu v případě Samsungu Galaxy Note 10. Kolegové z LetsGoDigital přispěchali s renderem, který dává technickému nákresu novou perspektivu. O chystaných smartphonech s novým designem zatím nic nevíme, nicméně v benchmarku Geekbench se objevila Xperia 3 s Snapdragonem 865 a 12 GB RAM. Na to, jestli bude nositelem nového designu, si budeme muset počkat na MWC příští rok.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

15 komentářů

 1. Jen doufám že to nebude stejný přešlap jako u serie XZ3.

 2. Sony opět přichází se svým „revolučním“ dizajnem s 2 ročním spožděním, jak to asi dopadne? Oni se snad nikdy nepoučí, opět to bude propadák a než příjdou tel. na trh, tak dizajn se zase posune úplně jinam.

 3. A jmenovat se bude Xperia minus 10, protož je lepší jak Xperia 1 a dokonce je lepš i jak Xperia 0.

 4. Správně, brada musí být aby bylo na 1. pohled jasné, že na tom běží ten OS křáp.

  • Asi jako je jasné, že na tel s centimetrovým rámem dokola a otřesným výřezem běží zabugovanej dětskej systém.

 5. Na co,že se mám vlastně těšit? Na dálkový ovladač k TV,ze kterého se dá volat? Ten nový asi revoluční design sice způsobil rozruch,ale zájem moc ne. Takže se táži k čemu to vše?

  • Jiří Sekanina

   Je to k tomu, aby se dal prodávaly čínský shity, nicily se kvalitní výrobci a tezilo se z technologií, které tito vymysleli

  • Který Čínský shity máš na mysli? Zatímco tyhle údajný shity se vesele prodávají tak Sony se s mobilama potácí na hranici smrti. Psal jsem to už xkrát,že místo vymýšlení všelijakejch nesmyslů včetně toho posledního hnusu ve vzhledu by se Sony mělo soustředit na to co umí nejlépe a ne to neustále likvidovat svou neschopností. Stačí se podívat na jejich fotomoduly že. Mají je všichni a všude podávají lepší výkon než u samotného Sony. Čím to asi je? Atd,atd.

  • Jiří Sekanina

   Děcka dřou jak sviňa a Šitaomi a Huawai se vesele prodává za pár korun. Proč jsem neměl v devadesátých třeba televizi od Xiaomi, když je tak kvalitní? Nebo Huavai spotřebiče, nebo HiFi věž od Redmi? Protože zloději technologií ještě nebyli plnoleti, aby mohli založit firmy, které teď těží a hlupáci jim tleskaji a kupují. Zrovna nedávno jsem byl na čerpací stanici ONO a u stojanu jsem viděl nadhernyho Mercedesa, nějaký ML, nastoupil do něj chytrý Pražák zn. 9AR něco a startoval, startoval, startoval, nechtělo to chytit. Došel jsem k němu, jestli nechce roztlacit a ono ejhle, nebyl to mercedes ale co jsem si našel na internetu byl to SSANG YONG Kiron M200 xdi. Takže Pražák si myslel, že má kvalitní SUV za pár šupů a chudák nataknkoval LEVNÉ KVALITNÍ palivo, do LEVNÉHO KVALITNÍHO SUV… Celou cestu jsem se na skútru PIAGGIO smál, jak na to vyzrál a ušetřil

  • A to sis spletl s ML jo? :D

  • Jiří Sekanina

   Protože to je kopie

  • Podoba s ML tam neni zadna.

  • Tak to jsi ML asi nikdy neviděl. :D

 6. Marek Studnicka

  Sony držím palce s Novým strojkem,věřím,že se povede!

 7. Trochu se obávám, že s revolučním designem přijde i revoluční cena. Takže další hřebíček do rakve.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).