Domů » Bleskovky » Těšíme se na bezrámečkové smartphony: Sony chystá redesign řady Xperia

Těšíme se na bezrámečkové smartphony: Sony chystá redesign řady Xperia

Japonské společnosti Sony se v posledních letech s mobilními telefony příliš nedaří, nicméně to neznamená, že by házeli flintu do žita. V letošním roce přišla dlouho očekávaná změna v podobě displejů s poměrem stran 21:9, která způsobila velký rozruch. V příštím roce Sony polevit nehodlá a chystá další designové změny, které mají vrátit japonské telefony zpět na výsluní.

sony xperia 6

Sony si u organizace WIPO, která sdružuje designové patenty, zaregistrovala několik změn uživatelského rozhraní a designu. Tím nejviditelnějším je otvor pro přední fotoaparát, který evidentně Japonce zaujal. Výřez má doplnit minimální rámeček při horním okraji, což dává smysl.

sony smartphone
Smartphony řady Xperia mají příští rok přijít s novým designem

Podle umístění ikon v oznamovací liště lze předpokládat, že výřez bude umístěn uprostřed displeje, podobně jako je tomu v případě Samsungu Galaxy Note 10. Kolegové z LetsGoDigital přispěchali s renderem, který dává technickému nákresu novou perspektivu. O chystaných smartphonech s novým designem zatím nic nevíme, nicméně v benchmarku Geekbench se objevila Xperia 3 s Snapdragonem 865 a 12 GB RAM. Na to, jestli bude nositelem nového designu, si budeme muset počkat na MWC příští rok.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cleric
Uživatel
Cleric
Offline

Jen doufám že to nebude stejný přešlap jako u serie XZ3.

alfred
Anonym
alfred
Offline

Sony opět přichází se svým „revolučním“ dizajnem s 2 ročním spožděním, jak to asi dopadne? Oni se snad nikdy nepoučí, opět to bude propadák a než příjdou tel. na trh, tak dizajn se zase posune úplně jinam.