Domů » Bleskovky » Sony Xperia 3 na první fotografii: Snapdragon 865 a podpora 5G

Sony Xperia 3 na první fotografii: Snapdragon 865 a podpora 5G

Společnosti Sony se v mobilním businessu příliš nedaří, nicméně to neznamená, že bychom měli být ochuzeni o uvádění nových smartphonů na trh. Další vlajkovou lodí bude Xperia 3, nicméně její premiéra je naplánována až na konec února příštího roku (pravděpodobně během MWC v Barceloně). Některé zdroje dokonce hovoří o premiéře až v březnu.

Sony Xperia 3
Na tomto snímku má být zachycen údajný prototyp Xperie 3

Už nyní se ale na čínské stránce CNMO.com objevila fotografie, na které má být údajně zachycen právě model Xperia 3. Snímek toho na první pohled příliš mnoho neprozrazuje, o poznání zajímavěji působí snímek z profilu, kde je patrné mírné zaoblení zadní strany, což by mohlo vytvářet zajímavý designový prvek. Na pravém boku je rovněž patrný prostor pro čtečku otisků prstů.

NepřehlédněteSony za jedno čtvrtletí prodá tolik telefonů, co Huawei za den

Sony Xperia 3 2

Se Snapdragonem 865 a podporou 5G sítí

Sony Xperia 3 by měla být poháněna nejnovějším Snapdragonem 865, který bude světu oficiálně představen příští měsíc. Procesorovou jednotku tohoto čipsetu má tvořit trojice clusterů s následujícími parametry:

 • 1 × Cortex-A77 s taktem 2,84 GHz
 • 3 × Cortex-A77 s taktem 2,42 GHz
 • 4 × Cortex-A55 s taktem 1,8 GHz

Nepřehlédnete: Qualcomm Snapdragon 865: hraní jako na počítači a záznam 8K videa

Procesorová jednotka bude údajně o cca 20 procent výkonnější než u Snapdragonu 855, zhruba stejným dílem má poskočit i výkon grafického čipu, jimž bude Adreno 650 s taktem 587 MHz. Vyrábět bude 7nm technologií ve verzi s integrovaným 5G modemem i bez něj. Sony díky tomu nabídne jak klasickou verzi s kódovým označením Kona, tak i model s podporou 5G sítí – ten má vývojové označení Huracan.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

11 komentářů

 1. No ten první obrázek toho říká docela hodně. Kupříkladu manuální nastavení videa. 1000 ISO, 4K… Co víc, tak 26mm objektiv, který je možné přepnout i na jiný. A teď ještě co to znamená.

  Na druhém obrázku pak je vidět hodně masivní fotomodul. Takovýhle kolo neměla ani stará Lumie origo-PureView.

  Pro mě to zabíjí formát toho telefonu. O nudli nestojim. Ale mohli bysme se konečně dočkat dobrého foťáku od Sony.

 2. Podle mě je to Sony Xperia 1 Professional Edition nikoliv nová Xperie.

 3. Já v tom vidím jen další obyčejnou a stejně vypadající ultranudli tak že k smíchu :D

  • Přitom tvá 16:9 nudle vypadá stejně :D

   • ale nevypadá a nudle to není mám spoustu věcí co ultranudle od sony nemá a to je i jack na sluchátka znáš to ještě? takový ten kulatý otvor kam se sluchátka připojují přímo v těle.

  • Článek jsem nečetl, ale hled vlezl do diskuze jestli tu Cardoslav je a je tu! Jsem spokojen :D Doufám, že tě brzo zabanují a půjdeš si léčit nudli.

 4. I kdyby to byla nová Xperie 3 cena bude zase přemrštěna a opravdu za mobilní telefon nemíním dát 20 litrů.jsou hezčí a mnohem lacinější mobily. A to jsem fanoušek Xperii

 5. Marek Studnicka

  Je to samozřejmě první uniklý snímek a těch spekulací ještě bude hafo,každopádně to bude moje příští vlajková lod-Těším se.

  • Vypadá na první pohled skvěle a podle informací bude mít výkonu na rozdávání. Líbí se mi jakým směrem se společnost pustila, že se opět odlišuje od ostatních a že nemá Sony každej vokurka na potkání.. Těším se též

 6. Marek Studnicka

  Dobře a s humorem to napsal Burner-moc hezky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).