Domů » Bleskovky » Sony Xperia 3 na první fotografii: Snapdragon 865 a podpora 5G

Sony Xperia 3 na první fotografii: Snapdragon 865 a podpora 5G

Společnosti Sony se v mobilním businessu příliš nedaří, nicméně to neznamená, že bychom měli být ochuzeni o uvádění nových smartphonů na trh. Další vlajkovou lodí bude Xperia 3, nicméně její premiéra je naplánována až na konec února příštího roku (pravděpodobně během MWC v Barceloně). Některé zdroje dokonce hovoří o premiéře až v březnu.

Sony Xperia 3
Na tomto snímku má být zachycen údajný prototyp Xperie 3

Už nyní se ale na čínské stránce CNMO.com objevila fotografie, na které má být údajně zachycen právě model Xperia 3. Snímek toho na první pohled příliš mnoho neprozrazuje, o poznání zajímavěji působí snímek z profilu, kde je patrné mírné zaoblení zadní strany, což by mohlo vytvářet zajímavý designový prvek. Na pravém boku je rovněž patrný prostor pro čtečku otisků prstů.

NepřehlédněteSony za jedno čtvrtletí prodá tolik telefonů, co Huawei za den


Sony Xperia 3 2

Se Snapdragonem 865 a podporou 5G sítí

Sony Xperia 3 by měla být poháněna nejnovějším Snapdragonem 865, který bude světu oficiálně představen příští měsíc. Procesorovou jednotku tohoto čipsetu má tvořit trojice clusterů s následujícími parametry:

  • 1 × Cortex-A77 s taktem 2,84 GHz
  • 3 × Cortex-A77 s taktem 2,42 GHz
  • 4 × Cortex-A55 s taktem 1,8 GHz

Nepřehlédnete: Qualcomm Snapdragon 865: hraní jako na počítači a záznam 8K videa

Procesorová jednotka bude údajně o cca 20 procent výkonnější než u Snapdragonu 855, zhruba stejným dílem má poskočit i výkon grafického čipu, jimž bude Adreno 650 s taktem 587 MHz. Vyrábět bude 7nm technologií ve verzi s integrovaným 5G modemem i bez něj. Sony díky tomu nabídne jak klasickou verzi s kódovým označením Kona, tak i model s podporou 5G sítí – ten má vývojové označení Huracan.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

No ten první obrázek toho říká docela hodně. Kupříkladu manuální nastavení videa. 1000 ISO, 4K… Co víc, tak 26mm objektiv, který je možné přepnout i na jiný. A teď ještě co to znamená.

Na druhém obrázku pak je vidět hodně masivní fotomodul. Takovýhle kolo neměla ani stará Lumie origo-PureView.

Pro mě to zabíjí formát toho telefonu. O nudli nestojim. Ale mohli bysme se konečně dočkat dobrého foťáku od Sony.

Martin123
Uživatel
Martin123

Podle mě je to Sony Xperia 1 Professional Edition nikoliv nová Xperie.

Carda
Anonym
Carda

Já v tom vidím jen další obyčejnou a stejně vypadající ultranudli tak že k smíchu :D

Martin123
Uživatel
Martin123

Přitom tvá 16:9 nudle vypadá stejně :D

Carda
Anonym
Carda

ale nevypadá a nudle to není mám spoustu věcí co ultranudle od sony nemá a to je i jack na sluchátka znáš to ještě? takový ten kulatý otvor kam se sluchátka připojují přímo v těle.

locki
Uživatel
locki

Článek jsem nečetl, ale hled vlezl do diskuze jestli tu Cardoslav je a je tu! Jsem spokojen :D Doufám, že tě brzo zabanují a půjdeš si léčit nudli.

Carda
Anonym
Carda

to víš že jo :D