Domů » Bleskovky » Tenké rámečky a keramické tělo: ustojí Xiaomi Mi Mix pád na beton?

Tenké rámečky a keramické tělo: ustojí Xiaomi Mi Mix pád na beton?

Patrně nejzajímavějším zařízením letošního roku je smartphone Xiaomi Mi Mix, který se odvážil zredukovat rámečky kolem displeje na minimum, což dává vyniknout velké ploše 6,4″ displeje. Touto cestou se patrně vydají v příštím roce i další výrobci smartphonů, proto je důležité si říci, že ne ve všech ohledech musí být ultratenké rámečky kolem displeje výhodou.

Xiaomi Mi Mix

YouTuber JerryRigEverything předvedl test, jak neblahý vliv může mít zvolená konstrukce na celkovou odolnost telefonu při náhodném pádu. Pád na betonovou plochu z malé výšky do 30 cm telefon bez úhony přežil, ovšem osudný mu byl pokus, kdy telefon letěl z výšky 60 cm na jeden ze svých rohů, tedy nejcitlivější místo všech telefonů.

Mi Mix Drop Test - How durable is a Ceramic Phone?

Keramický roh se odštípnul a díky nulovému odizolování tenkého rámečku od sklíčka displeje došlo i k prasknutí skla po celé jeho ploše.

Keramika nedokáže odolávat tvrdým nárazům jako plast či kov, zato však dokáže perfektně čelit škrábancům, jak ostatně dokazuje další video JerryRigEverything.

The Bezel-less Mi Mix - BEND TEST and Ceramic Scratch Test

Zatímco sklíčko chránící displej se podvolilo hrotu s tvrdostí 6, na zadní části se objevily škrábance až při použití hrotu s tvrdostí 8. Pokud v kapse nenosíte diamanty, nemusíte se bát, že se vám záda Xiaomi Mi Mix poškrábou. Za to si dejte velký pozor na pády telefonu na zem; pojistkou může být nošení telefonu v pouzdře, které je součástí základního balení.

Xiaomi Mi Mix můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Xiaomi Mi Mix: Displej, kam se podíváš (první dojmy)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Pokud v kapse nenosíte diamanty….. :-))

    Na YouTube jsem viděl unboxing a Xiaomi dává standardní zadní kryt k tomuto modelu.

  2. To je takova Sofiina volba…tim, ze je keramicky, nema ramecky, tak pekne vypada, je pekne leskly, reprezentativni, nevsedni, nic ho jen tak neposkrabe, takze to svadi ho ukazovat a nosit ho bez obalu…ale pak kdyz vypadne z kapsy, tak se muze cely roztristit po jedinem padu, takze ho radsi dat do obalu, jenze pak je vyhoda te keramiky a mozna taky bezrameckoveho displeje pryc…

    Na dalsim videu Jerry ukazuje, co vsechno se musi vymontovat, aby se vymenil jen ten keramicky ram…a jelikoz pri padu z 60cm prasklo i cele sklicko na displeji, predpokladam, ze pri padu z prumerne vysky kolem metru praskne ram, displej i ty keramicke zada a to uz je prakticky na novy telefon…

  3. Skvělý, konstrukce vypadá pevná. Koupil bych si na něj hliníkový rámeček a ten by zabránil těm rohům.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).