Domů » Bleskovky » Televize bez kabelů? Samsung si patentoval bezdrátovou technologii

Televize bez kabelů? Samsung si patentoval bezdrátovou technologii

Společně se sjednocováním portů a bezdrátových standardů míří technologie čím dál tím rychleji ke kompletně bezdrátovým řešením. Technologické firmy pomalu opouštějí třeba tradiční 3,5mm audio jack a některé společnosti, jako například Vivo, se nebojí představovat svá řešení v podobě kompletně bezportových telefonů, jakým je Apex. Samsung se nicméně nechce zastavit u telefonů a proto zamířil do odvětví, kde je silný v kramflecích – televizorů.

samsung tv patent detail

Patent z března 2018, na který upozornil server LetsGoDigital, se týká bezdrátové televize, konkrétně jejího způsobu přijímaní elektrické energie. Jádrem patentu je bezdrátový přijímač energie, který by zvládl přijímat energii napříč celou místností přímo do televizoru. Ten by měl mít podobu magnetické tyče, která je připevněná zezadu k televizi. Toto řešení lze pochopit vzhledem k tomu, jak jsou již dnes zobrazovací panely tenké. Podobná věc se zkrátka do těla televizoru nevleze.

Nejen Samsung se snaží inovovat

Samsung není jediný, kdo se snaží podobu středobodu domácnosti posunout směrem do 21. století. Na veletrhu CES v Las Vegas ukázalo LG svou vizi televizoru, který se v případě nevyužívání umí srolovat do podstavce. Doufejme, že plány Samsungu nezůstanou jen na papíře a již brzy se dočkáme kompletně bezdrátových televizí.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na