Domů » Bleskovky » Telefony značky Lenovo budou od 26. srpna oficiálně dostupné na českém trhu

Telefony značky Lenovo budou od 26. srpna oficiálně dostupné na českém trhu

I když se někteří distributoři na našem trhu snažili tvářit jako oficiální zastupení pro chytré telefony od Lenova, nikdy tomu tak nebylo. To se ale naštěstí brzy změní, jelikož smartphony této značky budou od 26. srpna oficiálně dostupné na českém trhu. Potvrzuje to pozvánka na tiskovou konferenci s názvem „Konec šedé eminence, je tu oficiální existence“, která nám včera dorazila do redakce.


Doufejme, že se díky oficiálnímu zastupení na českém trhu objeví i tento nabušený model

V tuto chvíli nevíme, jaké modely od Lenova se na našem trhu oficiálně objeví, ale doufejme, že se nezapomene ani na nedávno představený Vibe Z2 Pro s Quad HD displejem a kovovým tělem (více informací).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. jarda (neregistrovaný)

  Jsou to dobry stroje, jen doufam, ze budou cenove zajimave jako v Cine. Tem nasim vydriduchum, kteri si na cene vzdycky prihodi 50% ceny neverim.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Samo že to bude dražší nebo povinnosti prodejce v EU jako záruka, český manuál, překlad atd… budou snad dotovat?

  • Martine, „šedivý“ prodejce má ze zákona stejné povinnosti jako oficiální zastoupení. [odkaz]

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To byla taky reakce na na to že v Číně to je levnější. Taky proč… ..to že šedivky a ofiko dovozce bude dražší je pochopitelné.

  • lerion (neregistrovaný)

   A se ono v Číně snad záruka, vytvoření manuálu a podobně nepraktikuje?

   Navíc od změny občanského zákoníku se podmínky pro záruku v Česku a záruční servis dost uvolnily a pokud je to jak říkáš, měly by i klesnout ceny.

   Jenže jaktože je třeba v Německu Škodovka levnější? Tam taky neplatí záruka, nemají vše přeloženo do němčiny a nemusí to dovážet distributoři?

   Samozřejmě chápu, když je dovezené zboží o něco dražší. Přecijen ty náklady navíc tam nějaké jsou (s počtem dovezených kusů klesají), ale rozhodně to neodpovídá cenám, které tu naši obchodníci provozují.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Lerion: ano v Číně kupodivu nemají stejné předpisy na ochranu spotřebitele jako v EU. Ani informace že balíček půjde do EU neznamená povinnost převzít ty povinnosti. Tu má jen ten kdo tu chce podnikat, ale dodávat do nějaké země neznamená tam podnikat a podléhat tamním zákonům.

   To že v EU máme jiné předpisy automaticky zvyšuje náklady a proto to je dražší a proto je to v Číně nebo USA levnější.

 2. Konverz (neregistrovaný)

  Zdravim.K tem cenam cinskych telefonu a tabletu – kdyz to za ty prachy Cesi koupi, proc to davat za min.Mame skvelou kupni silu, ne?:) Chapu, ze musi zaplatit lidi a logistiku, ale i tak byvaji ceny dvojnasobne po dovozu…

 3. trupo (neregistrovaný)

  ak je to ako v stavbarine (čo predpokladám, že aj bude) tak ten čo vyvezie fon z Čínskej továrne si k nákladom priráta 30% maržu, prevezie to do medziskladu, tam si na náklady za skladné prihodí skladník 30% maržu, odtiaľ to prevezie ďalší prepravca do doku (prepravné + 30% marža), tam ho naložia na loď priekupníkovy (náklady na to a hento +30% marža) a ten to prevezie do EU, prepravné +30% marža. Potom nasledujú dane a poplatky za vystavenie papierov + 30% marža, atď, atď, atď…ak to takto nerobia v Číne, tak určite u nás áno….kým výrobok prejde z výroby do predaja, nabalia sa na ňom min. dvaja dopravdcovia a dva medzisklady a šikovný obchodník………………………………………a úplne na konci ich v tom zdieraní podporí jeden z nás :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).