Domů » Bleskovky » Telefony BlackBerry se prodávají hůře, než jsme si mysleli. Výrobce je ale spokojen

Telefony BlackBerry se prodávají hůře, než jsme si mysleli. Výrobce je ale spokojen

Před nedávnem vydalo několik analytických firem žebříčky prodejů smartphonů za loňský rok, kterým vévodily telefony Samsung, Apple a Huawei. Do TOP 10 se údajně dostala i společnost HMD Global s telefony značky Nokia, naopak o číslech prodejů telefonů značky BlackBerry od výrobce TCL jsme dosud neměli ani tušení. Tento otazník nyní maže analytik Francisco Jeronimo z IDC.

Pokud se jeho čísla blíží pravdě, nemůžeme hovořit o úspěchu, ale spíše o debaklu. Loni se údajně dostalo do oběhu pouze 850 tisíc telefonů BlackBerry, vesměs modelů KEYone a Motion. Zástupci TCL a BlackBerry ale jsou zřejmě s tímto stavem spokojeni, týden před MWC redaktorům serveru TheVerge prozradili, že start BlackBerry KEYone byl velký úspěch s tím, že je telefon dostupný v padesáti zemích u více než 110 operátorů.

Novodobé telefony BlackBerry pohání upravený systém Android s bezpečnostní nadstavbou DTEK, bohužel tento benefit ocení spíše firemní zákazníci než běžní uživatelé. Mnozí zákazníci údajně podle analytika Counterpoint Research Neila Shaha vůbec neví, že telefony BlackBerry pohání Android, ale domnívají se, že stále používají svoji platformu. TCL se však výroby smartphonů BlackBerry nevzdává, v letošním roce plánuje představit dva další nové modely.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Aj možno tri luna,sthena, uni kódové mena a Teraz bb chost haha

  2. Nerozumím řeči tvého kmene….co že jsi nám to chtěl sdělit???

  3. Chalan asi popil co už ale na crackberry je clanok 3 nové bb, uni má být ako priv, athena s klavesnicou a luna klasika dotykový phon a Teraz asi len pře indiu bb chost uvieme chlapci zo západu mal si si dát slivovicu a věděl by si

    • Nic si z toho nerob. Slovovca je vecny nechapavec a neschopak. A Tedy…on sa k nim len rad pridava aj ked nemusi.

    • Já si nic nerobim len som popisal veci ale dik su to zábavní chlapci

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).