TCL Nxtpaper 10s je unikátní tablet, ze kterého vás nebudou bolet oči

TCL Nxtpaper 10s 1

Společnost TCL přivezla na veletrh CES několik tabletů, z nichž nejzajímavější je 10“ model nazvaný Nxtpaper 10s. Tablety rodiny Nxtpaper se oproti běžné produkci liší speciálním displejem, který kombinuje výhody LCD a e-ink zobrazovačů.

TCL Nxtpaper 10s: tablet, ze kterého vás nebudou bolet oči

Zobrazovač tabletu Nxtpaper je vyroben ze speciálního nízkonapěťového LCD panelu s matnou úpravou, který má podobně jako e-ink panely způsobovat menší únavu očí, přitom je ale plně barevný a netrpí nízkou frekvencí překreslování.

TCL Nxtpaper 10s 2

TCL tvrdí, že displej tabletu snižuje emise modrého světla až o 50 procent, a přitom se může pyšnit přirozenými barvami a jasnými pozorovacími úhly. Úhlopříčka displeje je 10,1“ a rozlišení 1920 × 1200 pixelů. Dotyková vrstva je citlivá na tlak a lze ji ovládat stylusem T-Pen; ten si však budete muset obstarat zvlášť.

Srdcem tabletu je čipset MediaTek Helio P23, opírající se o 4 GB RAM. Úložiště má kapacitu 64 GB a lze je rozšířit paměťovou kartou. Akumulátor v těle tabletu má kapacitu 8000 mAh, můžete na něj ukládat například snímky ze zadního 8Mpx nebo předního 5Mpx fotoaparátu. Na tabletu běží systém Android 11, který obsahuje i speciální dětský mód s knihovnou vzdělávacího a zábavného obsahu.

TCL Nxtpaper 10s půjde do prodeje později v tomto měsíci v modré a šedé barvě, jeho cena je stanovena na 249 USD (asi 5 400 korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku