Takto má vypadat příští MacBook Air. Těšte se na pastelové barvy a výřez v displeji

MacBook Air 2

V loňském roce Apple zahájil revoluční proměnu počítačového portfolia; namísto procesorů od Intelu začal do svých Maců nasazovat vlastní ARMové čipsety Apple M1. Nejnovějšími přírůstky této transformace jsou počítače MacBook Pro z minulého týdne, příští rok bychom se měli dočkat omlazení levnějšího MacBooku Air.

MacBook Air 2021: spousta barev a výřez v displeji

Loňský MacBook Air byl pouze první vlaštovkou, která měla demonstrovat výkon nového čipsetu Apple M1 ve stávajícím těle. Příští MacBook Air už by měl být zbrusu novým modelem, podobně jako letošní 24“ iMac. Srovnání s tímto stolním all-in-one počítačem je rozhodně namístě, Apple si z něj totiž vypůjčí několik prvků.

MacBook Air 3

Podle zdrojů informátora Jona Prossera by měl být chystaný MacBook Air nabízen v několika pastelových barvách, které mají dát na první pohled najevo, že se jedná o produkt pro běžného spotřebitele. Z iMacu si má nový MacBook Air také vzít bílé rámečky okolo displeje. Ty budou navíc po vzoru nejnovějších MacBooků Pro výrazně tenčí, což znamená jediné – nahoře uprostřed najdeme výřez pro Full HD webkameru.

Bílá klávesnice a návrat MagSafe

Mimo rámečky okolo displeje má být bílá i klávesnice, u níž budou mít všechny klávesy plnohodnotnou výšku. Chystaný MacBook Air má být velmi tenký, takže zásoba portů nebude tak bohatá jako v případě MacBooku Pro – vystačit si máme s dvojicí Thunderbolt 4 portů, nabíjecím portem MagSafe a sluchátkovým jackem.

MacBook Air 4

K jeho dobíjení má sloužit 30W adaptér, což značí výrazně nižší spotřebu, než mají nové MacBooky Pro. Apple dovnitř pravděpodobně nasadí nový pasivně chlazený čipset Apple M2.

K odhalení nového MacBooku Air by mělo dojít někdy v polovině příštího roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku