Domů » Bleskovky » Takto by mohl vypadat budoucí iPhone: bez výřezu a se symetrickými rámečky

Takto by mohl vypadat budoucí iPhone: bez výřezu a se symetrickými rámečky

Typickým poznávacím znakem jablečných telefonů se po odstranění kruhového domovského tlačítka stal výřez pro selfie kamerku s technologií Face ID. Tímto prvkem se inspirovala spousta dalších výrobců telefonů, v poslední době se ale spíše snaží se jej zbavovat a řeší čelní kameru jinými způsoby. Ke stejnému kroku se zřejmě odhodlá i Apple.

iphone 2

Konec výřezům?

Podle patentové přihlášky, kterou zveřejnil japonský patentový úřad 23. prosince loňského roku, Apple přemýšlí o zařízení s displejem bez výřezu. Na čelní straně není vidět vůbec žádná selfie kamera, ani z popisu není jasné, kam ji Apple umístí. Stejně tak se zdá, že u tohoto řešení bude absentovat technologie Face ID a nahradí jej poddisplejová čtečka otisků prstů. Pod displej by se koneckonců mohla schovat i samotná selfie kamera.

iphone 1

Podle informátora Ming-Chi Kua Apple plánuje u letošních iPhonů výřez v displeji zachovat, avšak zmenší jeho velikost; odstranění výřezu je podle nej údajně v plánu až pro rok 2021. Proti této informaci jdou proti zprávy z China Times, podle nichž dodavatelé Apple dokončují vývoj „celoplošného“ displeje pro letošní iPhony. Ten prý dostanou pouze vrcholové „Pro“ modely, zatímco základní iPhone 12 má nést design současných modelů.

Nutno podotknout, že výše uvedené obrázky z patentové přihlášky zdaleka nemusí odhalovat podobu reálného zařízení; přeci jen rámečky okolo displeje jsou velmi široké a pochybujeme, že Apple použije panely s ostrými rohy. Do odhalení nových iPhonů nicméně ještě zbývá spousta času, aktuálně je na řadě odhalení nového „levného“ iPhone postaveného na těle iPhone 8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Řešení je určitě lepší než notch, je jen vtipný sledovat, jak výrobci před pár lety nasadili notche, díry apod, aby se za pár let vrátili k řešení, které jsme tu už dávno měli. Jinak – je to jen spekulace, ale trochu mi ta neustálá slibotechna Apple začíná vadit. To je samé „budeme“, „bude“, „je na plánu“ apod. Jasně, oni nic oficiálně neřekli, ale dá se předpokládat, že takový plán je reálný (dá se to předpokládat na základě toho, že takto už Apple v implementaci technologií postupuje roky). Proč prostě letošní iPhone nemůžou mít bez kompromisů to nejlepší, co je Apple schopen vyrobit? Anebo to mít budou, jen se Apple prostě na víc nezmůže?

  • Nerozumíš tomu po ekonomické stránce. Apple to dělá naprosto správně a dělá dobře, že není v uvádění technologií pro veřejnost první a nejsou hloupí, aby to dělali. Nám se to líbit nemusí, ale to je tak vše. Absolutní rekordy u cen akcií to potvrzují a je to jediný správný údaj.

   Firmy jako Samsung nebo Huawei jsou technologicky dále, ale jejich produkty nevyvolávají žádné emoce, jsou nudné, nikde se o nich nemluví a musejí vynakládat obrovské prostředky na reklamu. U Apple se vyrojí několik cvoků, kteří jsou fanaticky proti (nejlepší reklama) a několik cvoků, kteří jsou pro…. a tohle Applu všichni můžou jen závidět.

   Každopádně kdo chce vždy ty nejnovější vychytávky a technologie, nejde k Apple. Logicky.

  • Nevím, jestli tomu rozumíš ty. Představ si, kde by byly akcie Apple, kdyby k tomu všemu cos napsal, byl ještě inovátorem. Naprosto souhlasím, že umí dát produktu emoce, na rozdíl od Korejců, Apple je mistr marketingu. A proto si očividně může dovolit nebýt nejlepší…rozhodně to není ekonomicky nejvýhodnější. Z dlouhodobého hlediska neudržitelné. Ale jak jsem pochopil, Apple se už rozkročil a mobily nejsou jediným produktem zvyšujícím cenu akcií.

 2. Ááá konečně bez toho FaceID a hnus výřezu, kéž by to iPhone letos měl, jenže bohužel.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).