Domů » Bleskovky » Takto by mohl vypadat budoucí iPhone: bez výřezu a se symetrickými rámečky

Takto by mohl vypadat budoucí iPhone: bez výřezu a se symetrickými rámečky

Typickým poznávacím znakem jablečných telefonů se po odstranění kruhového domovského tlačítka stal výřez pro selfie kamerku s technologií Face ID. Tímto prvkem se inspirovala spousta dalších výrobců telefonů, v poslední době se ale spíše snaží se jej zbavovat a řeší čelní kameru jinými způsoby. Ke stejnému kroku se zřejmě odhodlá i Apple.

iphone 2

Konec výřezům?

Podle patentové přihlášky, kterou zveřejnil japonský patentový úřad 23. prosince loňského roku, Apple přemýšlí o zařízení s displejem bez výřezu. Na čelní straně není vidět vůbec žádná selfie kamera, ani z popisu není jasné, kam ji Apple umístí. Stejně tak se zdá, že u tohoto řešení bude absentovat technologie Face ID a nahradí jej poddisplejová čtečka otisků prstů. Pod displej by se koneckonců mohla schovat i samotná selfie kamera.

iphone 1

Podle informátora Ming-Chi Kua Apple plánuje u letošních iPhonů výřez v displeji zachovat, avšak zmenší jeho velikost; odstranění výřezu je podle nej údajně v plánu až pro rok 2021. Proti této informaci jdou proti zprávy z China Times, podle nichž dodavatelé Apple dokončují vývoj „celoplošného“ displeje pro letošní iPhony. Ten prý dostanou pouze vrcholové „Pro“ modely, zatímco základní iPhone 12 má nést design současných modelů.

Nutno podotknout, že výše uvedené obrázky z patentové přihlášky zdaleka nemusí odhalovat podobu reálného zařízení; přeci jen rámečky okolo displeje jsou velmi široké a pochybujeme, že Apple použije panely s ostrými rohy. Do odhalení nových iPhonů nicméně ještě zbývá spousta času, aktuálně je na řadě odhalení nového „levného“ iPhone postaveného na těle iPhone 8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments