Domů » Bleskovky » Takto bude vypadat první tablet od Realme. V balení nemá chybět stylus

Takto bude vypadat první tablet od Realme. V balení nemá chybět stylus

Značka Realme tvoří především smartphony a drobné příslušenství, už brzy by však měla vstoupit do dosud neprobádaných vod s notebooky a tablety. V první vlně bychom se měli dočkat notebooku Realme Book a tabletu Realme Pad, přičemž druhého jmenovaného si můžeme s předstihem prohlédnout v sérii obrázků.

Realme Pad: konkurence pro základní iPad?

Podle vzhledu nebude první tablet od Realme žádným vlajkovým modelem nahrazujícím počítač, ale spíše základním zařízením vhodným především na konzumaci obsahu. Tablet dostane přiměřeně široké rámečky okolo 10,4“ displeje, který předurčí celkovou velikost 246,1 × 155,8 × 6,8 mm; v oblasti fotoaparátu tloušťka naroste na 8,4 mm.

Realme Pad 4
Realme Pad

Kamera bude na zádech pouze jedna, přičemž přímo skrze ni bude procházet designový liniový přechod oddělující světlou plochu zad od tmavšího vertikálního proužku.

Realme Pad first look: Exclusive 360-degree renders of Realme's first tablet

Po obvodu tabletu narazíme na ovládací tlačítka, USB-C port, dvojici reproduktorů a možná i slot na microSD karty. Dokonce se spekuluje, že Realme Pad dorazí s podporou stylusu, který údajně najdeme přímo v balení.

Z certifikace dále víme, že tablet bude mít integrovaný akumulátor s kapacitou 7100 mAh a minimálně jedna varianta bude nabízena v paměťové konfiguraci s 6 GB RAM a 64GB úložištěm.

Kdy bude Realme Pad představen, zatím nevíme, mluví se o říjnu letošního roku. Realme je známé tím, že u svých produktů nasazuje velmi agresivní cenovou politiku, a je tedy pravděpodobné, že tenhle kousek by mohl zaujmout nejen výbavou, ale i sympatickou cenou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).