Domů » Bleskovky » Takto bude vypadat GoPro Hero 10 Black. Známe i nejdůležitější parametry

Takto bude vypadat GoPro Hero 10 Black. Známe i nejdůležitější parametry

Společnost GoPro chystá další přírůstek do rodiny svých akčních kamer. V přípravě je vlajkový model GoPro Hero 10 Black, jehož tiskové snímky a soupis parametrů zveřejnil server WinFuture.de. Pojďme se tedy s předstihem podívat, co pro nás GoPro chystá.

GoPro Hero 10 Black: těšte se na výkonnější procesor

Pokud jde o design, moc se toho oproti minulé generaci měnit nebude; tvar kamery zůstává plus minus stejný, nová jsou však modrá loga výrobce a modelu. Kamerka si také ponechává dvojici displejů – jeden vpředu, druhý vzadu.

Hlavní novinkou letošního modelu se stane nový čipset GP2, který má navýšit celkový výkon a tím i maximální snímkovací frekvence při natáčení videí. Pravděpodobně bude navýšeno i rozlišení fotoaparátu, byť tato veličina je nám zatím neznámá – kamerka bude fotit 23Mpx snímky (namísto předchozích 20 Mpx), ovšem kvůli softwarové stabilizaci bývá fyzické rozlišení čipu vyšší. Stabilizace s marketingovým označením HyperSmooth 4.0 má být jedním z marketingových taháků, podle výrobce bude její kvalita srovnatelná s použitím gimbalu.

Až 5,4K video při 60 fps

Díky výkonnějšímu čipsetu si GoPro Hero 10 Black dovolí kvalitnější záznam, pro video bude maximem rozlišení 5,4K při snímkovací frekvenci 60 fps, 4K video půjde nahrávat při 120 fps a 2,7K video při 240 fps. Podporován bude i záznam HDR obsahu a focení do RAW.

GoPro Hero 10 Black má rovněž obdržet odolnější pouzdro, které bude vodotěsné až do hloubky 10 metrů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).