Domů » Bleskovky » Takto bude vypadat Galaxy A53. Dostane tenčí tělo, přijde o sluchátkový port

Takto bude vypadat Galaxy A53. Dostane tenčí tělo, přijde o sluchátkový port

Smartphone Samsung Galaxy A52 v letošním roce rozzářil střední třídu, neboť za cenu okolo 10 tisíc nabídl funkce, na které jsme byli zvyklí z mnohem dražších telefonů – voděodolnost, optická stabilizace nebo kvalitní AMOLED displej s vyšší obnovovací frekvencí. Galaxy A52 přišel letos ve třech variantách – základní, s podporou 5G a nakonec ve verzi A52s s výkonnějším čipsetem. Není divu, že Samsung chce tento úspěšný model dál rozvíjet, a pro příští rok chystá jeho nástupce.

Galaxy A53 1

Takto má vypadat Samsung Galaxy A53

Jak bude chystaný Samsung Galaxy A53 vypadat, prozradil s poměrně významným předstihem informátor @OnLeaks. Ten se patrně dostal k 3D CAD výkresům, z nichž pak vyhotovil sérii renderů.

Exclusive: Samsung Galaxy A53 5G leaked in 360° 5K renders with quad cameras

Telefon na první pohled vypadá totožně jako Galaxy A52, výjimkou je o pár desetin milimetru menší tloušťka a absence sluchátkového konektoru. Galaxy A53 má také mít plošší záda, ze kterých má modul fotoaparátu vystupovat pozvolněji.

Sestava kamer se patrně příliš nezmění, v modulu stále vidíme čtyři čočky a jeden LED blesk v podobném rozestavení jako u letošních modelů. To samé platí i pro selfie kamerku osazenou do otvoru v displeji.

Předpokládáme, že Galaxy A53 bude nabízen pouze v jedné variantě s podporou 5G, vydávat v příštím roce telefon bez této konektivity by totiž už nedávalo příliš velký smysl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).