Takto bude vypadat Galaxy A53. Dostane tenčí tělo, přijde o sluchátkový port

Galaxy A53 1

Smartphone Samsung Galaxy A52 v letošním roce rozzářil střední třídu, neboť za cenu okolo 10 tisíc nabídl funkce, na které jsme byli zvyklí z mnohem dražších telefonů – voděodolnost, optická stabilizace nebo kvalitní AMOLED displej s vyšší obnovovací frekvencí. Galaxy A52 přišel letos ve třech variantách – základní, s podporou 5G a nakonec ve verzi A52s s výkonnějším čipsetem. Není divu, že Samsung chce tento úspěšný model dál rozvíjet, a pro příští rok chystá jeho nástupce.

Takto má vypadat Samsung Galaxy A53

Jak bude chystaný Samsung Galaxy A53 vypadat, prozradil s poměrně významným předstihem informátor @OnLeaks. Ten se patrně dostal k 3D CAD výkresům, z nichž pak vyhotovil sérii renderů.

Telefon na první pohled vypadá totožně jako Galaxy A52, výjimkou je o pár desetin milimetru menší tloušťka a absence sluchátkového konektoru. Galaxy A53 má také mít plošší záda, ze kterých má modul fotoaparátu vystupovat pozvolněji.

Sestava kamer se patrně příliš nezmění, v modulu stále vidíme čtyři čočky a jeden LED blesk v podobném rozestavení jako u letošních modelů. To samé platí i pro selfie kamerku osazenou do otvoru v displeji.

Předpokládáme, že Galaxy A53 bude nabízen pouze v jedné variantě s podporou 5G, vydávat v příštím roce telefon bez této konektivity by totiž už nedávalo příliš velký smysl.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku