Domů » Bleskovky » Takhle tedy ne! Zaměstnanci Facebooku falšovali hodnocení na Amazonu

Takhle tedy ne! Zaměstnanci Facebooku falšovali hodnocení na Amazonu

Jak se zdá, Facebook si zkrátka nedá říci. Na kontě největší sociální sítě světa se za poslední dobu nachází čím dál tím více škraloupů, které se společnosti jen tak tak daří odvracet. Po největším skandálu s Cambridge Analytica nebo zpřístupnění obřího množství fotek si Facebook tentokrát neodpustil menší, ale i tak poměrně ostudný prohřešek. Zaměstnanci sociálního obra evidentně zanechávají na Amazonu pětihvězdičkové hodnocení u nejnovějšího produktu Portal.

A zaměstnanců není málo. Podle sloupkaře Kevina Roose se jedná až o stovku zaměstnanců, kteří takto vylepšují hodnocení kontroverzního produktu Facebooku. Zajímavý je přístup vedení Facebooku, za který mluvil Andrew Bosworth. Ten potvrdil, že se zaměstnanci podílejí na vylepšování hodnocení, ale popřel, že by je k tomu Facebook nabádal. I kdyby to zaměstnanci mysleli skutečně upřímně, tohle se zkrátka nedělá.

Mohlo by se hodit:

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Doc. PhDr. Vítězslav Vaculík CSc

  No, tak a je to jasné. Dělají totéž, co kdekterý ezoterik. Ti taky mají na FB tisíce děkovných dopisů (kdyby to byla pravda, je všude sama dobromíraláska a chudák ezoterik maká 28a půl hodiny denně. A ještě virtuálněji než virtuálně.
  A FB, čaroděj mezi všemi, musí mít vice recenzí, než userů. Jak jinak duše lapat….
  A chudák Google zatím ruší G+. Otazka – nekoupil treba jeden druheho ? Neříkám, že koupil ! Ale konspiračka je to docela půvabná.

 2. no ale pokial nehlasovali kazdy viackrat, nemozno im nic vytknut, kazdy ma pravo hlasovat, ci?

 3. facebook je žumpa

  • Franta Tyčka

   Tu z něj udělali zase jenom uživatelé.
   Někteří lidé jsou to co píšeš.

 4. Podľa toho textu si produkt aj objednali, tak majú právo ho hodnotiť.

  • Tak iste a prečo myslíš že keď je nejaká súťaž tak sa jej nesmú zúčastniť jej zamestnanci ?
   Alebo prečo by nemohli hodnotiť firmu zamestnanci keď v nej pracujú ? Majú predsa skúsenosti nie ? A v takéto hodnotenia máš úplne plnú dôveru ?

  • Když je nějaká soutěž, tak to má přímo v podminkach, Amazon nic takového nemá, jediná podmínka je nákup zbozi
   Úplně plnu důvěru nemám v žádné hodnocení.

  • ale toto nieje súťaž

  • jj toto je niečo úplne iné a aj 100% hodnotení môže byť od zamestnancov a je to ok ?? pohodka

 5. Inak pod pojmom falšovanie si predstavujem trochu inú činnosť – clickbait ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).