Domů » Bleskovky » Takhle tedy ne! Zaměstnanci Facebooku falšovali hodnocení na Amazonu

Takhle tedy ne! Zaměstnanci Facebooku falšovali hodnocení na Amazonu

Jak se zdá, Facebook si zkrátka nedá říci. Na kontě největší sociální sítě světa se za poslední dobu nachází čím dál tím více škraloupů, které se společnosti jen tak tak daří odvracet. Po největším skandálu s Cambridge Analytica nebo zpřístupnění obřího množství fotek si Facebook tentokrát neodpustil menší, ale i tak poměrně ostudný prohřešek. Zaměstnanci sociálního obra evidentně zanechávají na Amazonu pětihvězdičkové hodnocení u nejnovějšího produktu Portal.

A zaměstnanců není málo. Podle sloupkaře Kevina Roose se jedná až o stovku zaměstnanců, kteří takto vylepšují hodnocení kontroverzního produktu Facebooku. Zajímavý je přístup vedení Facebooku, za který mluvil Andrew Bosworth. Ten potvrdil, že se zaměstnanci podílejí na vylepšování hodnocení, ale popřel, že by je k tomu Facebook nabádal. I kdyby to zaměstnanci mysleli skutečně upřímně, tohle se zkrátka nedělá.

Mohlo by se hodit:

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments