Domů » Bleskovky » Další skandál Facebooku: veřejně zpřístupnil soukromé fotky 7 milionů uživatelů

Další skandál Facebooku: veřejně zpřístupnil soukromé fotky 7 milionů uživatelů

Facebooku se v tomto roce v ohledu zabezpečení uživatelských dat příliš nedaří. V dubnu kvůli tomu jeho šéf Mark Zuckerberg dokonce vypovídal před americkým kongresem, o čemž jsme psali. Nejnovější chyba se týká zabezpečení API a umožnila některým aplikacím přístup k soukromým fotkám (nenasdíleným na timeline) 6,8 milionu uživatelů největší sociální sítě.

Chyba se týkala těch uživatelů, kteří využili službu Facebook Login a udělili aplikacím třetích stran souhlas s přístupem k jejich fotkám. Stalo se tedy to, že aplikace získaly přístup nejen k fotkám nasíleným na timeline, ale i k těm zde nenasdíleným. Podle informací serveru GSMArena k tomuto docházelo mezi 13. a 25. zářím letošního roku.

Mohlo by se hodit:

Facebook se za chybu omluvil

Zástupci společnosti Facebook se za chybu v zabezpečení omluvili a zároveň upozornili ty uživatele, kteří byly únikem ohrožení. Zároveň se hodí dodat, že tento problém se týká pouze té skupiny uživatelů, kteří konkrétním aplikacím třetích stran svolení k využívání jejich fotek udělili.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).