Domů » Bleskovky » Takhle Samsung testoval Galaxy S5 před tím, než jej uvedl na trh (galerie)

Takhle Samsung testoval Galaxy S5 před tím, než jej uvedl na trh (galerie)

Každé zařízení se před uvedením do prodeje musí podrobit různým testům odolnosti ať už proti běžnému opotřebení, tak i proti nárazům a podobně. U svých vlajkových lodí si výrobci ve vlastním zájmu dávají dvakrát tak záležet a my se na následujících snímcích můžeme podrobněji podívat, jak testování probíhalo u modelu Galaxy S5. V minulosti už Samsung podobně testoval také Galaxy S4 (více informací).

 
V této místnosti se měří úroveň záření tak, aby odpovídala mezinárodním normám


Termální snímač měří teplo v různých částech telefonu při rozličných úkonech


Speciální pistole, která generuje statickou elektřinu. Ta se aplikuje na veškeré kovové díly a pokud telefon vydrží, běžné výboje statiské elektřiny mu nijak neublíží.

 
Tento přístroj umožní simulovat pády z různé výšky pod různým úhlem. Výrobce tak zjišťuje, jaké části konstrukce je potřeba zpevnit.


Testování stisku a reakcí tlačítek pod displejem


Podrobným testováním samozřejmě musí projít také vestavěný fotoaparát

 
Takto se měří, jaký dosah má blesk na zadní části telefonu


Důkladně se testuje také kvalita zvuku během hovoru, kterou má Galaxy S5 velmi dobrou


Další testy zvuku

Fotografie samozřejmě nezachycují všechny procedury, kterými musel Galaxy S5 projít (chybí například testování stupně krytí IP67), přesto alespoň pomohou nastínit, jak vlastně taková prověrka nového modelu probíhá. Jen reálné zkušenosti uživatelů však mohou dokázat, jestli byla dostatečně důkladná. Nebylo by od věci, kdyby podobné fotografie zveřejnilo třeba HTC či Sony – nejen nás by zajímalo, jak probíhaly zatěžkávací zkoušky u nového One (M8) či očekávané Xperie Z2.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. zkill (neregistrovaný)

    U třetího obrázku je chybný popis. Ta „pistole“ neslouží k měření statické elektřiny ale právě k jejímu generování. Vytváří vysoké i když měkké napětí 2kV nebo 4kV. Pomocí ní je nutné „oprskat“ veškeré kovové díly telefonu. Pokud to přístroj vydrží tak jej v běžném provozu nezničí běžné výboje statické elektřiny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).