Domů » Bleskovky » Takhle má vypadat Sony Xperia 2: dočkáme se mezigeneračního zmenšení?

Takhle má vypadat Sony Xperia 2: dočkáme se mezigeneračního zmenšení?

Smartphone Sony Xperia 1 byl představen před třemi měsíci na veletrhu MWC, zatím jej však na pultech obchodů nenajdete. I přesto se zdá, že japonský výrobce nehodlá polevovat ve svém úsilí uvádět na trh dva vlajkové modely ročně, a chystá jeho nástupce. Jak bude vypadat, odhalují následující neoficiální rendery od @OnLeaks.

xperia 2 1

Sony Xperia 2 bude protáhlá nudle s menšími rozměry

Bohužel nevíme, na základě jakých informací byly obrázky vytvořeny; pokud jim však budeme důvěřovat, můžeme se těšit na mezigenerační zmenšení. Displej se má v úhlopříčce smrsknout z 6,5 na 6,1 palců, výška má poklesnout na 158 mm. V Sony si patrně uvědomili, že se 167 mm u Xperie 1 je už přespříliš. Displej si má ponechat nudlovitý tvar s poměrem 21:9, stále se má jednat o OLED panel se 4K rozlišením.

Xperia 2 má opět dostat tříčočkový hlavní fotoaparát, fotomodul se však má přesunout ze středu telefonu do levého horního rohu. Čtečka otisků prstů zůstane na boku, opět však nemá být zabudovaná v zamykacím tlačítku, ale nad ním.

Dá se počítat, že uvnitř telefonu bude tikat čipset Qualcomm Snapdragon 855 s 6 GB RAM, kapacita akumulátoru je očekávána okolo 3 000 mAh. Premiéra se patrně odehraje v září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marastudna 50
Uživatel
marastudna 50
Offline

Je pravdou,že Ixperii 1 si předobjednávám,líbí se mi velký display a s tímto nemám problém.Nicméně vydání Xperie 2 považuji za poněkud sporný krok,nebot vydání další verze po půl roce je dle mého osobního názoru zbytečným krokem,jenž zbytečně plýtvá zdroji,pokud by se nejednalo o verzi Compact-což by bylo uvítáno.Chápu,to jako snahu nabídnout menší a stejně kvalitně vybavený model,ale nejsem si jistý,zda-li se toto setká s tou správnou a kladnou odezvou.

Mag.net
Uživatel
Mag.net
Offline

No někde jsem četl, že X2 nemá být nástupce X1, ale nějaký osekaný model.

Carda
Anonym
Carda
Offline

Mohu se zeptat co znamená velký displej u téhle ultranudle?

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

No první ohlasy na X1 jsou velmi kladné a cena 25? K je myslím adekvatni, zamrzí jen to qi ač na něm netrvám a s kabelem sebemenší problém nemám, k top modelu patri…. konkurence jej mívá, tohle Sony trochu ubírá.
X2 bych chápal jako nástupce ale až takhle brzy..?

NOname
Anonym
NOname
Offline

To nasere co predobjednavka na neco co jeste ani nedodsli do obchodu a hned se rysuje nastupce :D , asi bude nekde problem ne? Radsi ruce pryc od Sony

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

A kam ty ruce mám dát? K chčiaomi s reklamama nebo huahej s backdoorem?

uni
Uživatel
uni
Offline

Chytají manýry z minulosti, zdlouhavé uvádění na trh, to je dostalo tam kde jsou. Nevím co blbnou…