Domů » Bleskovky » Takhle má vypadat Sony Xperia 2: dočkáme se mezigeneračního zmenšení?

Takhle má vypadat Sony Xperia 2: dočkáme se mezigeneračního zmenšení?

Smartphone Sony Xperia 1 byl představen před třemi měsíci na veletrhu MWC, zatím jej však na pultech obchodů nenajdete. I přesto se zdá, že japonský výrobce nehodlá polevovat ve svém úsilí uvádět na trh dva vlajkové modely ročně, a chystá jeho nástupce. Jak bude vypadat, odhalují následující neoficiální rendery od @OnLeaks.

xperia 2 1

Sony Xperia 2 bude protáhlá nudle s menšími rozměry

Bohužel nevíme, na základě jakých informací byly obrázky vytvořeny; pokud jim však budeme důvěřovat, můžeme se těšit na mezigenerační zmenšení. Displej se má v úhlopříčce smrsknout z 6,5 na 6,1 palců, výška má poklesnout na 158 mm. V Sony si patrně uvědomili, že se 167 mm u Xperie 1 je už přespříliš. Displej si má ponechat nudlovitý tvar s poměrem 21:9, stále se má jednat o OLED panel se 4K rozlišením.

Xperia 2 má opět dostat tříčočkový hlavní fotoaparát, fotomodul se však má přesunout ze středu telefonu do levého horního rohu. Čtečka otisků prstů zůstane na boku, opět však nemá být zabudovaná v zamykacím tlačítku, ale nad ním.

Dá se počítat, že uvnitř telefonu bude tikat čipset Qualcomm Snapdragon 855 s 6 GB RAM, kapacita akumulátoru je očekávána okolo 3 000 mAh. Premiéra se patrně odehraje v září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments