Domů » Bleskovky » Takhle má vypadat Sony Xperia 2: dočkáme se mezigeneračního zmenšení?

Takhle má vypadat Sony Xperia 2: dočkáme se mezigeneračního zmenšení?

Smartphone Sony Xperia 1 byl představen před třemi měsíci na veletrhu MWC, zatím jej však na pultech obchodů nenajdete. I přesto se zdá, že japonský výrobce nehodlá polevovat ve svém úsilí uvádět na trh dva vlajkové modely ročně, a chystá jeho nástupce. Jak bude vypadat, odhalují následující neoficiální rendery od @OnLeaks.

xperia 2 1

Sony Xperia 2 bude protáhlá nudle s menšími rozměry

Bohužel nevíme, na základě jakých informací byly obrázky vytvořeny; pokud jim však budeme důvěřovat, můžeme se těšit na mezigenerační zmenšení. Displej se má v úhlopříčce smrsknout z 6,5 na 6,1 palců, výška má poklesnout na 158 mm. V Sony si patrně uvědomili, že se 167 mm u Xperie 1 je už přespříliš. Displej si má ponechat nudlovitý tvar s poměrem 21:9, stále se má jednat o OLED panel se 4K rozlišením.

Xperia 2 má opět dostat tříčočkový hlavní fotoaparát, fotomodul se však má přesunout ze středu telefonu do levého horního rohu. Čtečka otisků prstů zůstane na boku, opět však nemá být zabudovaná v zamykacím tlačítku, ale nad ním.

Dá se počítat, že uvnitř telefonu bude tikat čipset Qualcomm Snapdragon 855 s 6 GB RAM, kapacita akumulátoru je očekávána okolo 3 000 mAh. Premiéra se patrně odehraje v září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Je pravdou,že Ixperii 1 si předobjednávám,líbí se mi velký display a s tímto nemám problém.Nicméně vydání Xperie 2 považuji za poněkud sporný krok,nebot vydání další verze po půl roce je dle mého osobního názoru zbytečným krokem,jenž zbytečně plýtvá zdroji,pokud by se nejednalo o verzi Compact-což by bylo uvítáno.Chápu,to jako snahu nabídnout menší a stejně kvalitně vybavený model,ale nejsem si jistý,zda-li se toto setká s tou správnou a kladnou odezvou.

  • Mag.net

   No někde jsem četl, že X2 nemá být nástupce X1, ale nějaký osekaný model.

  • Carda (neregistrovaný)

   Mohu se zeptat co znamená velký displej u téhle ultranudle?

  • No první ohlasy na X1 jsou velmi kladné a cena 25? K je myslím adekvatni, zamrzí jen to qi ač na něm netrvám a s kabelem sebemenší problém nemám, k top modelu patri…. konkurence jej mívá, tohle Sony trochu ubírá.
   X2 bych chápal jako nástupce ale až takhle brzy..?

 2. NOname (neregistrovaný)

  To nasere co predobjednavka na neco co jeste ani nedodsli do obchodu a hned se rysuje nastupce :D , asi bude nekde problem ne? Radsi ruce pryc od Sony

 3. JoeBlack

  Tak co, bude tu taky předobjednávkový bonus v podobně Sony WH-1000xm3. To je takové pěkné bolestné za koupi Sony telefonu.

 4. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Ty sluchátka jsou kvalitní a pěkný bonus ,což lze kvitovat kladně,tedy aspon za mne.

  • No teď je otázka jestli nová strategie slouceni divizi a nové modely Sony vyjde.
   Někde jsem četl že mají snad výrobu tedy značku mobilu outourcovat a v Číně zavírají továrnu, takže foxconnu nebo podobnému výrobci.
   Značka asi nezmizí ale možné je ze to zůstane jen značka jako Nokia, Motorola, Alcatel a vlastník bude některý z velkých a úspěšnějších výrobců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *