Takhle by vypadal letošní iPhone, kdyby dostal tři fotoaparáty

Neustále vyplouvají na povrch informace o nástupci iPhonu X, který by měl dle všech informací nést jméno iPhone X Plus. Oficiálního představení bychom se tradičně měli dočkat letos v září.

Dva nebo tři fotoaparáty?

Nástupce by měl podle všeho mít dokonce 6,5 palcový displej, opět bez rámečků a obsahovat by měl nový, vylepšený procesor řady A od Applu a také inovovaný fotoaparát. Na internetu se nyní objevily rendery toho, jak by iPhone X Plus mohl vypadat se třemi fotoaparáty.recenze iPhone XNepřehlédněte

Recenze iPhone X: jablko s jasným rukopisem

Osobně si myslím, že pokud Apple skutečně zvažuje něco podobného, najde si pravděpodobně svůj vlastní způsob, jak tyto tři čočky fotoaparátu zkombinovat tak, aby vytvářely výborné fotky s minimální náročností pro uživatele, ale mnohem více pravěpodobné je, že se trojitého fotoaparátu nedočkáme a jablečný gigant zůstane u osvědčené klasiky v podobě dvou čoček. Ale třeba se dočkáme překvapení.

Prozatím jsou to pouze domněnky a Apple stále nic oficiálně nepotvrdil a ani neexistují žádné informace o dodávkách, či objednávkách čehokoliv, co by s tím jakkoliv souviselo. Osobně si myslím, že pokud Apple vydá takové zařízení, bude to nejdříve za rok.

Opět se sebevědomou cenou?

Z cenové politiky Applu je jasné, že si za takové zařízení nechá řádně zaplatit a jistě to nebude levná záležitost a pro mnoho lidí značně nedostupná. Současný model iPhone X startoval na ceně 1000 dolarů a na našem trhu stojí v současné době kolem 30 000 Kč (64GB varianta). Je tedy navýsost jasné, že nový model by tuto cenu mohl přesáhnout o několik tisíc.

Autor článku
Tomáš Ondříšek
Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku