Domů » Bleskovky » Takhle bude vypadat Android 12. Google chystá designovou revoluci

Takhle bude vypadat Android 12. Google chystá designovou revoluci

Už v úterý začíná vývojářská konference Google I/O, na níž budou představeny největší novinky v chystaném operačním systému Android 12. Pár ochutnávek jsme měli možnost spatřit v několika vydaných vývojářských preview, ovšem ty hlavní novinky Google pravděpodobně ukáže až v úterý během uvítací přednášky. A zjevně se máme na co těšit.

Android 12 1

Android 12: významná proměna prostředí

Informátor Jon Prosser měl poslední týden doslova nabitý všemožnými úniky; nejprve nám ukázal nové barevné MacBooky, poté chystané smartphony Google Pixel 6 a 6 Pro a nyní nám servíruje první pohled na prostředí Androidu 12 (ve videu od času 6:03).

Android 12 - EXCLUSIVE first *OFFICIAL* look! New design! Google I/O preview! Pixel 6 CONFIRMED!

Google se zjevně chystá učinit z Androidu výrazně přívětivější a graficky konzistentnější systém. Z krátkého promo videa je patrné, že důraz bude kladen na plynulé animace, zaoblené prvky a pilulková tlačítka. Drobný ovál se bude nacházet i v horním řádku a najdeme v něm hodiny a počet zmeškaných notifikací. Žádné ikonky aplikací, ale pouze souhrnný počet všech upozornění v černém kolečku.

Nový design také dostane zamykací obrazovka s většími číslicemi ukazujícími čas nebo systémová klávesnice GBoard. Zajímavá je informace o tom, že Google v propagačních videích používá data, u nichž kombinace dne a měsíce nekoresponduje s letošním, loňským ani příštím rokem. Doufejme, že si Google tímto způsobem neoznačuje různé verze chystaných propagačních materiálů, z nichž by pak mohlo jít vydedukovat, kdo stojí za jejich únikem. Každopádně už v úterý nebude mít Google co skrývat, neboť odhalí Android 12 v celé jeho kráse.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Vypadá to více než dobře ale přijde mi tam celkem výrazná inspirace u OneUI od samsungu. ostatně nepsalo se někdy dřív že na tom Google nějak se samsungem pracuje?

 2. Menia čačky mačky, aby to vyzeralo ináč a išlo pomalšie. :((
  Nech sa zamerajú na bezpečnosť a rýchlosť.

 3. je super že má android 12 takový vzhled ale realita než ho dostanu na svůj telefon od Sony je tak rok čekání minimálně takže mě ta informace nechává zcela chladným

 4. No jako já nevím. Na pohled to vypadá hezky, ale přijde mi, že plýtvání místem je ještě výraznější. Jako proč se ikony musí sbalit do jedné bubliny?
  UX odborníci se nás čím dál, tím víc snaží přesvědčit, že tento „čistý styl“ je správná cesta, ale kvůli tomu musíme víc klikat, víc scrollovat, víc rozbalovat,…
  Dělají ústupky designu na úkor praktičnosti.

 5. Jsem bláhově vyhlížel nějakou zásadní změnu, nejlépe ohledně systému aktualizací…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).