TOPlist

Také v českém T-Mobilu končí generální ředitel. Povýšil, míří do Deutsche Telekom

Ředitel T-Mobilu Jose Perdomo Lorenzo
  • T-Mobile Česká republika a Slovak Telekom hledají nového generálního ředitele
  • Ten dosavadní, Jose Perdomo Lorenzo, se v lednu 2024 přesune do centrály Deutsche Telekom

Již druhý český operátor mění generálního ředitele. Po Vodafonu musí personální změny na nejvyšší pozici řešit také T-Mobile, který po pěti letech opouští výkonný ředitel Jose Perdomo Lorenzo. Kromě nejvyšší pozice v T-Mobile Česká republika zastával stejnou pozici také ve Slovak Telekom.

T-Mobile bude měnit ředitele

52letý Španěl vedl český T-Mobile a slovenský Telekom od roku 2018, na obě pozice přišel ze čtyřletého působení v telekomunikační společnosti Millicom, konkrétně v paraguayské buňce jménem Tigo Paraguay. Obecně má velkou zkušenost s telekomunikačním trhem, skoro 8 let působil také ve španělské Telefonice.

Dle oficiálního sdělení dokončí Lorenzo svou práci v Česku a na Slovensku ke konci roku. Pak se přesune do německé centrály Deutsche Telekom v Bonnu, kde bude pracovat v hlavním týmu Timothea Höttgese, ředitele celé skupiny Deutsche Telekom.

V rámci vedení firemní strategie bude mít Lorenzo na starosti digitální transformaci, zaměří se na získávání nových příležitostí, směrování trhu, technologické trendy a celkový rozvoj. Na nového ředitele českého a slovenského trhu bylo aktuálně vypsáno výběrové řízení.

„Nebude se mi lehce loučit ani s Českou republikou, již jsem si pro její dechberoucí historická místa a úžasné přírodní scenérie velice oblíbil, ani se Slovenskem, kam jsem často jezdil,“ posteskl si dosluhující šéf českého a slovenského operátora.

Vodafone také…

Před necelým měsícem oznámil podobně zásadní personální změnu Vodafone. Ten opouští oblíbený generální ředitel Petr Dvořák, který českému telekomunikačnímu trhu sloužil přes 22 let. Nejprve působil rovněž v T-Mobilu, později se přesunul do Vodafonu, kterému shodou okolností také od roku 2018 šéfuje.Generální ředitel Vodafone CZ, Petr DvořákNepřehlédněte

Český Vodafone opouští ředitel Dvořák. Nástupce zatím nebyl oznámen

Nyní se chystá přesunout se do centrály celého Vodafonu, která je v Londýně. Bude zde mít na starosti tzv. partnerské trhy, tedy země, na kterých Vodafone nepůsobí jako jeden z operátorů, ale nabízí své služby lokálním poskytovatelům. Dvořák zastává novou funkci již od tohoto měsíce, zůstává však i v čele Vodafonu Česká republika, dokud nebude vybrán nástupce.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku