Domů » Bleskovky » Tajemství ohebného displeje Galaxy Z Flip odhaleno: jak je možné poškrábat sklo nehtem?

Tajemství ohebného displeje Galaxy Z Flip odhaleno: jak je možné poškrábat sklo nehtem?

Samsung tvrdí, že ohebný displej smartphonu Galaxy Z Flip kryje ochranné ultratenké sklo (UTG), ovšem čerstvý test youtubera JerryRigEverything dokazuje, že svrchní vrstvu displeje lze poškrábat nehtem. Jak je to možné?

flip displej

Displej je překrytý sklem i plastem

Poměrně jednoduše, displej Samsungu Galaxy Z Flip je skutečně krytý ohebným sklem, na něm je ale od výroby ještě nalepená ochranná plastová fólie. Bohužel stejně jako v případě Galaxy Fold její odstranění automaticky znamená poškození celého displeje, což dokazuje unikátní „rozborka“ PBKreviews.

Samsung Galaxy Z Flip Screen Plastic Glass Teardown Hinge Review. Glass Confirmed!

Samsung bohužel tento fakt nikdy nepřiznal, v marketingových materiálech se neustále oháněl ultratenkým sklem, což vzbudilo nereálné naděje, že povrch ohebného displeje bude stejně odolný jako u klasických smartphonů; teprve po nátlaku redaktorů serveru TheVerge přiznal barvu. Je možné, že je displej jako celek skutečně odolnější, avšak na poškrábání si budete muset dávat velký pozor.

Nepřehlédněterecenze Samsung Galaxy Z Flip: véčka se vracejí v té nejlepší formě

Objevují se případy samovolného poškození

Aby toho nebylo málo, objevil se i první případ, kdy se displej Galaxy Z Flip poškodil ihned po vybalení z krabice. Jeho majitel vystupující na Twitteru pro jménem Amir tvrdí, že při prvním pokusu o zavření se namísto ohybu ozvalo křupnutí a sklo prasklo. Amir se domnívá, že za tento fakt může příliš nízká teplota.

Samsung Galaxy Z Flip s ohebným displejem si můžete už nyní předobjednat na stránkách Mobil Pohotovosti. Novinku pořídíte na splátky bez navýšení.

S tou si ohebné displeje obecně příliš nerozumí; například Huawei varuje, že Mate X se nesmí ohýbat, pokud je okolní teplota -5°C a nižší. Samsung si v tomto případě vyžádal telefon k expertize a hodlá celou situaci vyšetřit. Doufejme, že nedojde k další svolávací akci, jako loni v případě Galaxy Fold.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Stale je prilis brzy na ostre nasazeni mezi bezne uzivatele, akorat si timto Samsung dela ostudu a kazi povest. Aby clovek jeste hlidal teplotu, kdy a jak smi/nesmi otevrit telefon.

  • Spíš to deb*ílek Amir schválně zku*rvil aby teď mohl machrovat na youtube a dostal zaplaceno za shlédnutí.

  • Kdyby takhle přemejšlel každej tak ještě jezdíme na koni… Tohle je pro lidi kteří chápou že to je první generace a vědí že může mít mouchy. Kdo tohle nedokáže pochopit tak mu taková věc do ruky nepatří.

  • Kulhavec:
   Mouchy? 😂 Jestli myslíš ty z čeledi Mydidae, tak souhlasím…

  • Tady souhlasím s Kulhavcem. Tady se furt řeší, jak jsou všichni svéprávní v rozhodování, ale na druhou stranu by vlastně výrobci měli lidem lajnovat co mají a nemají používat. Zařízení za tyhle prachy si určitě nekoupí BFU (takže o nějakém podvodu, že někdo chce prachy za šunt nemůže být řeč), takže buďme rádi, že tu je ta možnost si koupit „zařízení z budoucnosti“. Být každý zpátečník, tak jsme ještě na stromech.

  • Zcela ojediněle s Mentym souhlasím. Jen si vzpomeňte na počátky dotykových telefonů. Každá nová technologie musí nějakj začít a kdyby každý přemýšlel jako htcděda, který zamrzl v 90. letech, tak se nepohneme nikam.

  • Takových KONCEPTŮ, které mají ještě zůstat ve vývojových střediscích (a hodně často nejlépe v šuplíku, ze kterého nemají nikdy spatřit koncového zákazníka), za posledních 13 let vzniklo opravdu hodně…

  • bkf1: Tohle ale není koncept.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).