Domů » Bleskovky » Tajemství ohebného displeje Galaxy Z Flip odhaleno: jak je možné poškrábat sklo nehtem?

Tajemství ohebného displeje Galaxy Z Flip odhaleno: jak je možné poškrábat sklo nehtem?

Samsung tvrdí, že ohebný displej smartphonu Galaxy Z Flip kryje ochranné ultratenké sklo (UTG), ovšem čerstvý test youtubera JerryRigEverything dokazuje, že svrchní vrstvu displeje lze poškrábat nehtem. Jak je to možné?

flip displej

Displej je překrytý sklem i plastem

Poměrně jednoduše, displej Samsungu Galaxy Z Flip je skutečně krytý ohebným sklem, na něm je ale od výroby ještě nalepená ochranná plastová fólie. Bohužel stejně jako v případě Galaxy Fold její odstranění automaticky znamená poškození celého displeje, což dokazuje unikátní „rozborka“ PBKreviews.

Samsung bohužel tento fakt nikdy nepřiznal, v marketingových materiálech se neustále oháněl ultratenkým sklem, což vzbudilo nereálné naděje, že povrch ohebného displeje bude stejně odolný jako u klasických smartphonů; teprve po nátlaku redaktorů serveru TheVerge přiznal barvu. Je možné, že je displej jako celek skutečně odolnější, avšak na poškrábání si budete muset dávat velký pozor.

Nepřehlédněterecenze Samsung Galaxy Z Flip: véčka se vracejí v té nejlepší formě

Objevují se případy samovolného poškození

Aby toho nebylo málo, objevil se i první případ, kdy se displej Galaxy Z Flip poškodil ihned po vybalení z krabice. Jeho majitel vystupující na Twitteru pro jménem Amir tvrdí, že při prvním pokusu o zavření se namísto ohybu ozvalo křupnutí a sklo prasklo. Amir se domnívá, že za tento fakt může příliš nízká teplota.

Samsung Galaxy Z Flip s ohebným displejem si můžete už nyní předobjednat na stránkách Mobil Pohotovosti. Novinku pořídíte na splátky bez navýšení.

S tou si ohebné displeje obecně příliš nerozumí; například Huawei varuje, že Mate X se nesmí ohýbat, pokud je okolní teplota -5°C a nižší. Samsung si v tomto případě vyžádal telefon k expertize a hodlá celou situaci vyšetřit. Doufejme, že nedojde k další svolávací akci, jako loni v případě Galaxy Fold.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments