Domů » Bleskovky » Galaxy Z Flip v mučírně: je ohebný displej odolnější než u Foldu?

Galaxy Z Flip v mučírně: je ohebný displej odolnější než u Foldu?

Samsung v minulém týdnu představil ohebný smartphone Galaxy Z Flip, který se profiluje jako vůbec první telefon s ohebným displejem vhodný do kapes běžných uživatelů. Je výrazně levnější než první generace ohebných telefonů, má příjemnější tvary pro tradiční používání, a kromě toho se pyšní větší odolností ohebného displeje. Alespoň to jsme si doteď mysleli.

Samsung Galaxy Z Flip 01
Samsung Galaxy Z Flip

Samsung se chlubí, že ohebný displej telefonu chrání ultratenké ohebné sklo, avšak dosud žádné médium nemělo odvahu jeho odolnost vyzkoušet, přeci jen 1 500 dolarů nejsou malé peníze. Naštěstí je na scéně ostré hroty našeho oblíbence JerryRigEverything. Let´s get started!

Samsung Galaxy Z Flip Durability Test – Fake Folding Glass?!

Samsung Galaxy Z Flip: když sklo není sklo

Nebudeme dlouze chodit okolo horké kaše, Samsung zatím fyziku obelstít nedokázal. Ultra Thing Glass (UTG), jak je krytí displeje nazýváno, je pouze marketingový název. Materiál se ve skutečnosti jako sklo vůbec nechová, což je ve video dokázáno hned několikrát.

V místě ohybu a u selfie kamerky dochází k nerovnostem, do skla se „podepíšete“ pouhým nehtem a při kontaktu s ohněm dochází po 15 vteřinách k deformaci materiálu. Ochrana displeje tak není o nic lepší než v případě všech dosud existujících ohebných telefonů. To paradoxně neplatí o vnějším displeji, který je (stejně jako čočky hlavního fotoaparátu) krytý skutečným odolným sklem.

Samsung Galaxy Z Flip 35
Samsung Galaxy Z Flip

Strukturální pevnost samotného telefonu je na velmi dobré úrovni. Samsung jej vyrobil z kovu, skla a plastu, všechny části perfektně lícují a ohnout telefon nežádoucím směrem je prakticky nemožné – konstrukce kloubu to jednoduše nedovolí. Stejně tak je telefon poměrně dobře chráněn proti vniknutí nežádoucích drobných částic dovnitř zařízení.

👍Samsung Galaxy Z Flip je nejlepší ohebný telefon současnosti (první dojmy, 4K)

Samsung Galaxy Z Flip je rozhodně krásný kousek hardwaru, ovšem marketing korejského výrobce může prvním majitelům způsobit nejednu vrásku na čele. I tento displej zkrátka vyžaduje speciální zacházení a vyšší míru opatrnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).