Tajemná skládačka Oppo na videu: tohle véčko potěší velkým vnějším displejem

Oppo Find N recenze

Loni v polovině prosince představila společnost Oppo svůj první smartphone s ohebným displejem. Stalo se tak na výročním eventu Oppo Inno Day, jehož letošní ročník by se měl odehrát někdy v příštích týdnech. Ani tentokrát bychom neměli být ochuzeni o ohebný telefon, ba co víc – světlo světa tam údajně spatří rovnou dva. Čínská firma chystá nástupce loňského modelu Find N, který má zaujmout rekordně lehkým tělem. Kromě toho se údajně dočkáme véčkového smartphonu Find N2 Flip, který krátce zapózoval v následujícím videu a který nás dnes bude zajímat víc.

I když je telefon na videu schovaný v krytu, kvůli kterému nemůžeme ocenit jeho křivky, máme poměrně jasnou představu o rozmístění jednotlivých prvků. Uvnitř máme najít 6,8″ displej s kruhovým otvorem pro 32Mpx selfie kamerku nahoře uprostřed, napravo pak tlačítka hlasitosti a čtečku otisků prstů v zamykacím tlačítku.

Chybět nemá ani vnější displej. Ten bude orientován na výšku a oproti Galaxy Z Flip 4 nabídne poměrně velkou úhlopříčku 3,26″. Co se ostatní výbavy týče, spekuluje se o tom, že Oppo nasadí čipset MediaTek Dimensity 9000+, hlavní fotoaparát s rozlišením 50 megapixelů (doplní jej ještě sekundární) a 4300mAh baterii s podporou 44W nabíjení.

Oppo Find N2 Fold 3

Podle informátora Ice Universe by měl být smartphone Oppo Find N2 Fold prodávaný na globálním trhu, čímž by značky Samsung, Motorola a Huawei získaly poměrně silného konkurenta.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku