Tahle konverzace může být pořádně divoká: Twitter začal testovat novou funkci

Twitter Feature

Twitter se pochlubil poměrně unikátní novinkou, kterou právě začíná testovat. Jedná se o nové výzvy mající za úkol podpořit zdravou a slušnou konverzaci. Toho mají docílit tím, že uživatele dopředu upozorní, že se chystá vkročit do konverzace, která je nebo by postupně mohla přerůst v hádku, případně by pro něj mohla být jiným způsobem škodlivá.

Podle obrázku, který ke svému příspěvku společnost přiložila, by dokonce mělo jít o sérii výzev zaměřenou na ochranu dobré nálady komunity Twitteru. První výzva by se měla zobrazit nad komentářovou sekcí daného příspěvku a upozorňovat uživatele na to, že konverzace, která se pod daným příspěvkem strhla, může být „intenzivní“. Pokud se uživatel i přes varování rozhodne do dané diskuse zapojit, vyskočí na něj tabulka se třemi odrážkami, která má za úkol mu připomenout, aby s ostatními jednal s respektem, ověřoval si tvrzení, která prezentuje, a pokusil se být otevřený i vůči názorům ostatních diskutujících.

Zmíněným opatřením chce Twitter omezit obtěžování a nenávistné či jinak škodlivé projevy, kterých se někteří jeho uživatelé dopouštěli. Nejde však o jediný druh výzev, se kterými platforma pracuje. Další z výzev se uplatní v případech, kdy se uživatel chystá přidat příspěvek, který algoritmy této sociální sítě vyhodnotí jako potenciálně urážlivý obsah.

Jiná výzva nastoupí na scénu v případě, kdy systém dojde k závěru, že se uživatel pokouší sdílet článek, který si předtím zřejmě nepřečetl. Ačkoliv jistě nelze upřít dobrý úmysl v podobě bránění šíření dezinformací, není tak úplně jasné, jak algoritmy Twitteru zjistí, co který uživatel četl a co ne.

Autor článku
Martin Hrubeš
Člověk mnoha zájmů, kterým kraluje poznávání moderních technologií, hraní her na konzolích v čele s NHLkem, ve kterém rád loví rage quity soupeřů. Sem tam si rád přečte nějakou tu dobrou knížku, zasportuje nebo loví to nejlepší kafe v ulicích Olomouce.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku