Tablet Casio Paper Writer: Android 4.0, 7000 mAh a cena téměř 50 000 Kč

Japonská společnost Casio představila svůj nový tablet Paper Writer V-N500. Výrobce chce s touto novinkou oslovit především zákazníky z firemní sféry, kteří často pracují s ručně psanými poznámkami. Pro tyto účely je tablet vybaven originálním pouzdrem a 5Mpx fotoaparátem na čelní straně, který slouží k rychlému skenování dokumentů. Casiem vytvořené rozhraní je schopné rozpoznat i speciální znaky, ke kterým lze přiřadit různé typy příkazů. Například pokud fotoaparát detekuje u poznámky znak křížku, automaticky konkrétní text prováže s aplikací kalendáře a vytvoří novou událost.

   

Ostatní hardwarová výbava nijak nevybočuje ze současných standardů a zahrnuje 10,1“ displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, dvoujádrový OMAP procesor s taktem 1,5 GHz, NFC, Wi-Fi, Bluetooth, vyměnitelný akumulátor (7000 mAh) a operační systém Android ve verzi 4.0. Jelikož se jedná o zařízení ze země vycházejícího slunce, tak jeho zvýšenou odolnost vůči kontaktu s kapalinami a prachem lze považovat za samozřejmost. Co už tak samozřejmé není, je doporučená prodejní cena, která činí neuvěřitelných 2500 USD (zhruba 48000,- Kč). Výrobce si je velmi dobře vědom, že díky tak vysoké ceně nebude o tablet z řad běžných uživatelů zájem.

Zástupci společnosti se proto nechali slyšet, že Paper Writer V-N500 je primárně určen pro využití v podnikové sféře. Poslední zajímavou zprávou týkající se předraženého tabletu je slib ze strany Casia o několikaleté podpoře, kterou ostatní konkurence v současné době u podobných typů zařízení nenabízí.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. mceza (neregistrovaný)

  Nějak nevidím, co na tom stojí 50 tis.

 2. Martin Suchan (neregistrovaný)

  Vzhledem k tomu, ze Surface Pro bude stat odhadem polovinu s plnohodnotnymi Windows 8, tak je to ponekud zabity produkt.

 3. W8 (neregistrovaný)

  a potom se japonci (ani cihlu jim neprodám) čudujú , že ich elektonika je neredajná a stojí v skladoch

 4. 50 000 za lepší přední kamerku? To programování toho spešl programu muselo stát tak 1 000 000 O.o

 5. Mong3R (neregistrovaný)

  Wow, kam se s.r. s cenou Apple :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel