Tablet Casio Paper Writer: Android 4.0, 7000 mAh a cena téměř 50 000 Kč

Japonská společnost Casio představila svůj nový tablet Paper Writer V-N500. Výrobce chce s touto novinkou oslovit především zákazníky z firemní sféry, kteří často pracují s ručně psanými poznámkami. Pro tyto účely je tablet vybaven originálním pouzdrem a 5Mpx fotoaparátem na čelní straně, který slouží k rychlému skenování dokumentů. Casiem vytvořené rozhraní je schopné rozpoznat i speciální znaky, ke kterým lze přiřadit různé typy příkazů. Například pokud fotoaparát detekuje u poznámky znak křížku, automaticky konkrétní text prováže s aplikací kalendáře a vytvoří novou událost.

   

Ostatní hardwarová výbava nijak nevybočuje ze současných standardů a zahrnuje 10,1“ displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, dvoujádrový OMAP procesor s taktem 1,5 GHz, NFC, Wi-Fi, Bluetooth, vyměnitelný akumulátor (7000 mAh) a operační systém Android ve verzi 4.0. Jelikož se jedná o zařízení ze země vycházejícího slunce, tak jeho zvýšenou odolnost vůči kontaktu s kapalinami a prachem lze považovat za samozřejmost. Co už tak samozřejmé není, je doporučená prodejní cena, která činí neuvěřitelných 2500 USD (zhruba 48000,- Kč). Výrobce si je velmi dobře vědom, že díky tak vysoké ceně nebude o tablet z řad běžných uživatelů zájem.

Japan's Casio to launch $2500 scanner-tablet for businesses

Zástupci společnosti se proto nechali slyšet, že Paper Writer V-N500 je primárně určen pro využití v podnikové sféře. Poslední zajímavou zprávou týkající se předraženého tabletu je slib ze strany Casia o několikaleté podpoře, kterou ostatní konkurence v současné době u podobných typů zařízení nenabízí.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku