Domů » Bleskovky » T-Mobile rozšířil pokrytí LTE v Praze, pokryto je více než 75 % populace hlavního města

T-Mobile rozšířil pokrytí LTE v Praze, pokryto je více než 75 % populace hlavního města

T-Mobile dnes spustil svou síť LTE v dalších částech Prahy a aktuálně pokryto přes 75 % populace hlavního města. Nově byly pokryty následující městské části hlavního města – Střížkov, Kobylisy, Prosek, Vysočany, Libeň, Karlín, Bubeneč, Nové Město, Smíchov, Malá Strana, Hradčany, Josefov, Strahov, Cholupice, Písnice, Kunratice, Průhonice, Vestec, Hrnčíře, Šeberov, Nupaky, Kolovraty, Uhříněves, Benice, Netluky, Koloděje, Dubeček, Dubeč, Horní Měcholupy, Újezd nad Lesy, Klánovice, Běchovice, Šestajovice, Satalice, Březiněves a Ďáblice.

Operátor v nejbližším období plánuje spustit LTE v městských částech Velká Chuchle, Točná, Zličín, Ruzyně, Střešovice,Letná, Holešovice, Dolní Chabry a Staré Město. V srpnu přijdou na řadu Radotín, Slivenec, Zadní Kopanina, Hlubočepy, Barrandov, Řeporyje, Stodůlky, Zličín, Motol, Liboc, Veleslavín, Vokovice, Nebušice, Břevnov, Radlice, Lysolaje, Sedlec, Bohnice, Trója a Čimice. Během září a října pak budou dokryty zbývající části Prahy.


T-Mobile rozšířil pokrytí LTE v Praze, při stahování jsme naměřili 26 Mbps, při uploadu 17,4 Mbps

V průběhu letních prázdnin plánuje pokrýt části okresů Česká Lípa, České Budějovice, Domažlice, Jičín, Louny, Prachatice, Příbram, Strakonice a Tachov.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Marcel (neregistrovaný)

  O2 také rozšířilo pokrytí LTE v Praze…

 2. Stepan (neregistrovaný)

  LTE mi funguje pouze v centru Prahy a to jeste v určitém momentu, a casto je signal slaby. Ve zmiňovaných okrajovych ctvrtich stale bez signálu. Overeno pres tmo sms dotaz na signal. Pokud je signál, tak jsem nameril 25Mb/s download. Testovano na Xperia Z Ultra. Stale tedy prakticky jedu na 3g.

 3. UFC (neregistrovaný)

  Vzhledem k tomu, že Brno nebude pokryto ani v roce 2014, tak s tímto operátorem za měsíc končím. Stejné zpoždění měli i s 3G, teď s LTE, po 10ti letech nejvyšší čas na změnu.

 4. Ale ke komu utéct? VF má příšerné indoor pokrytí, O2 permanentně přetížená data…

  • Jarda (neregistrovaný)

   Zrovna VF na indoor pokryti Prahy za posledni rok dost zapracoval (kompletni swap frekvenci), takze vase informace je ponekud stara ;-)

 5. To bylo keců, že se pokryje venkov a potom se budou soustředit na velká města kde je dnes našlápnuté 3G :D na vesnici se umístil jeden vysílač a Praha už je pokrytá :D

 6. ČTU jim mělo dát do podmínek aukce, že dokud nebude pokryto 80% území nesmějí pokrývat města nad 100 tisíc obyvatel :D To by byl fofr :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).