T-Mobile o 2 měsíce prodlužuje roamingovou akci: Ceny pro EU zůstávají platné celosvětově

Operátor T-Mobile se rozhodl prodloužit svou letní roamingovou akci, původně platnou od 16. června do 31. srpna 2014, a to o rovné dva měsíce. Datové balíčky Internet v zahraničí na den a Internet v zahraničí 100 MB tak zůstávají celosvětově dostupné za ceny platné pro Zónu 1 (EU, Norsko, Island a Lichtenštejnsko) až do 31. října letošního roku.

Na výběr jsou dva balíčky: Internet v zahraničí na den (s datovým limitem 5 MB, respektive 30 MB a platností 24 hodin) a Internet v zahraničí 100 MB (platnost 30 dní). Balíčky se účtují okamžitě po objednání a po vyčerpání nebo uplynutí doby platnosti se obnoví pouze na základě zákazníkovy opětovné aktivace. V případě varianty na den klient nejprve zaplatí 24 Kč a teprve po případném vyčerpání 5 MB uhradí celkovou částku za balíček 70 Kč. 

Název balíčku

FUP

Cena pro Zóny 1, 2 a 3 platná do 31. 10. 2014 (s DPH)

Internet v zahraničí na den

do 5 MB

24 Kč

 

30 MB

70 Kč

Internet v zahraničí 100 MB

100 MB

185 Kč

Zákazníci v roamingu mají navíc od 16. června plnou kontrolu nad účtem za svá roamingová data. Po otevření prohlížeče v mobilním zařízení se jim zobrazí bezplatná uvítací stránka, kde si mohou aktivovat jeden ze dvou uvedených balíčků (majitelé Twist karet pouze balíček Internet v zahraničí na den), nebo zvolit možnost platit za data podle objemu stažení. V případě, že se nerozhodnou pro žádnou z těchto variant, jejich datové služby v roamingu se neaktivují, a nejsou tedy účtovány.

Podle statistiky operátora se počet provolaných minut v roamingu během letošního června a července v porovnání s loňskem zvýšil o 10 %, počet odeslaných SMS o 3 %. Zdaleka nejvyšší spotřebu eviduje operátor u datových roamingových služeb – došlo k navýšení o 60 procent a během srpna se očekává další nárůst. A jak jste na tom vy? Využíváte v zahraničí roamingových balíčků operátorů nebo si raději kupujete lokální SIM kartu?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. Jakub (neregistrovaný)

    Zdravím,

    je možné sehnat si t mobile simku dobít si kredit a pak za ten kredit koupit balíček?

    Nebo musím mít nějaký paušál?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *