Domů » Bleskovky » T-Mobile nabídne placení na Google Play z vyúčtování nebo kreditu

T-Mobile nabídne placení na Google Play z vyúčtování nebo kreditu

T-Mobile je prvním operátorem v České republice, který umožňuje platit v obchodě Google Play přímo z vyúčtování (či z kreditu, pokud používáte předplacené Twist karty). Jedinou podmínkou je mít aktivní službu T-Mobile M-platba. Zprovoznění možnosti platit z vyúčtování se nyní zavádí a tak nemusí být dostupné všem. Jak nám však společnost potvrdila, do 14 dnů by tuto možnost měli mít funkční všichni zákazníci využívající operační systém Android. Uživatelé dalších operačních systému a sociálních síti by se brzy měli dočkat podobného systému pro platby.

 

„Nákup na Google Play bude pro naše zákazníky ještě pohodlnější, bez nutnosti zadávat někam údaje ze své platební karty. Zaplatí jednoduše v rámci vyúčtování služeb, nebo jim bude částka přímo stržena z kreditu,“ řěkl Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů T-Mobile, a dodal: „Věřím, že klienti tuto novinku ocení a budou ji v hojné míře používat.“

 

Google Play nabízí nepřeberné množství titulů od nejrůznějších aplikací přes hry a knihy až po více než 18 milionů hudebních skladeb. Princip nákupu v tomto internetovém obchodě zůstává stejný i při využití nové možnosti placení, pouze při výběru způsobu úhrady je třeba zvolit T-Mobile M-platbu, kterou mají (či brzy budou mít) automaticky k dispozici všichni nefiremní zákazníci. Částku pak tarifní klienti najdou ve svém vyúčtování v sekci platební služby. Z bezpečnostních důvodů činí maximální hodnota jedné transakce přes M-platbu 1 500 korun, denní limit je pak nastaven na 3 000 korun.

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

17 komentářů

 1. Uzivatele Windows Phone, stejne jako tusim BlackBerry stejnou sluzbu T-mobilu pouzivaji uz rok, takze zbyva jen iOS… ;-)

  • Dokonce více jak rok (o pár dní) – [odkaz]

   Zajímavé, já myslel, že Android má všechno a umí všechno a že na WP nejde nic…

  • Tohle nezáleží na operačním systému, ale výhradně na operátorovi, jestli a kdy to umožní.

  • Na OS to samozřejmě záleží. Operační systém a daný obchod s aplikacemi musí takovou funkci podporovat. Ale ano, konečné slovo má operátor, který to umožňuje nebo ne.

   Ale je zajímavé, že to bylo umožněno pro BlackBerry, které se dají v ČR spočítat skoro z hlavy nebo pro Windows Phone, který byl v té době těsně po znovupředstavení a T-mobile ještě několik měsíců neměl žádný WP8 model k dispozici…

  • Android to podporuje dávno, operátoři otálejí a i teď to bude pouze jeden. Zřejmě z lítosti k těm neprodejným zmetkům dostaly tuto malou výhodu dřív :-D

  • bite (neregistrovaný)

   Hater MCEZA přilívá olej do ohně a využívá každé příležitosti k tomu, aby vyprodukoval diskuzní požár.

   Jak to tu napsal Geary, Android toto podporuje již delší dobu, vše je v rukou operátorů.

   Nechť MCEZA přestane flamovat, vrátí se z růžových oblak do pekelné reality a konečně pochopí, že 70% > 5% (podíly jednotlivých OS ve světě, 70% je samozřejmě pro Android).

  • Geary: Nikde nepíšu, že to Android neumí/neuměl. Pouze píšu, že nemáš pravdu, že to nezáleží na OS. To je lež.

   A k tomu, že jsou to neprodejné zmetky – však jsem se pozastavil nad tím, že je divné, že T-mobile nejdříve podporuje neprodejné zmetky, které v té době ani neprodával – to je divná podpora, ne?

   Bite: Děkuji za uvedení věcí na pravou míru. Tvoje uvedení podílu OS na trhu přineslo do této diskuze neočekávaný zvrat. Rozhodně si zchladil veškerý hořící olej, co tu byl…

  • bite (neregistrovaný)

   Není zač. To s těmi procenty bylo jen pro tvoji úvahu, aby sis připomněl fakta a přestal haterovat. Nesloužilo to k dalšímu požáru.

  • Je to jen platební metoda a ta nezáleží na operačním systému, ale jen na podpoře toho obchodu, do zařízení to stáhneš úplně stejným způsobem, ať platíš jakoukoliv metodou,tak že lži šíříš právě ty.

  • Tu platební metodu ale musí zařízení podporovat. T-mobile se nemůže rozhodnout ze dne na den, že budeš moct nakupovat aplikace v cizím obchodě přes jejich platební metodu, pokud to nepodporuje ten obchod a to zařízení.

   OS a obchod poskytne možnost využít platební metodu, operátor ji využije. To to vážně nechápeš?

  • Nepíšu, že se může T-mobile rozhodnout, píšu , že to musí podporovat obchod, to znamená google play. Nemotej do toho pořád OS , ten žádnou speciální úpravu pro platební metodu nepotřebuje. Když se třeba rozhodne teď Apple , že začne používat tuhle platební metodu, stačí ji přidat pouze do svého obchodu, iOS k tomu nic extra poskytovat nebude. Operačnímu systému je úplně jedno, jakým způsobem v obchodu zaplatíš.

 2. Jirka (neregistrovaný)

  „Uživatelé dalších operačních systému a sociálních síti by se brzy měli dočkat podobného systému pro platby“ Co je to za kec, uživatele WP tuto možnost dávno mají, a nejen u T-Mobile.

 3. Docela by mě zajímalo jak to je u Virtuálů využívající jejich sítě??

 4. MCEZA je evidentně internetový troll, nereagujte na něj. Na OS samozřejmně nezáleží, zásadní je, jak už bylo řečeno, aby tuto metodu podporoval daný obchod.

  • Jirka (neregistrovaný)

   Je nepodstatné který OS to podporuje, důležité je kde s tím reálně zaplatíte. S WP zaplatíte a T-Mobile a dalších operátorů delší dobu, stejně tak platí celosvětově, s WP podporuje platby přes operátora u mnohem více operátorů po celém světě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).