Domů » Články » T-Mobile MDA Pro již klepe na dveře !

T-Mobile MDA Pro již klepe na dveře !

T-Mobile MDA Pro (známý také jako HTC Universal) se začne prodávat u německého T-Mobilu již 1.září. O několik dní později se tento PPC s GSM modulem objeví k prodeji ve Velké Británii a poté i ve zbytku světa. Tato zpráva jistě potěší spousty nedočkavců na tohoto krasavce, protože původně byl prodej MDA Pro naplánován až na začátek října. Český T-Mobile zatím nevydal žádné informace o tom, zdali toto zařízení zařadí do své nabídky, ale myslím, že bychom se ho během několika následujících měsíců mohli dočkat i u nás.

MDA Pro je funkčně velmi dobře vybavený PPC, nabídne vám procesor o slušném taktu 520Mhz (Intel Bulverde), displej s rozlišením 480x640px při barevné hloubce 65000 barev. Podpora 3G sítí je samozřejmostí (evropský standard UMTS). HTC Universal komunikuje s okolím pomocí rozhraní Wi-Fi (standard 802.11b), Bluetooth, Infraport a USB 2.0. Přístupná uživatelská paměť bude 43,5MB, avšak není problém si jí rozšířit pomocí podporovaných paměťových karet typu SD/MMC.

Rozměry tohoto PPC jsou 128 x 81 x 25 mm, váží 285 gramů, což bude v kapse nebo za opaskem jistě trochu znát. Displej bude možné rozevřít úplně až o 180 stupňů. Zařízení dále nabídne dva fotáčky, jeden pro videohovory (0.3Mpx) a druhý klasický 1.3Mpx pro video a fotky. Operační systém bude nový Windows Mobile 5.0. Baterie o kapacitě 1620 mAh přístroj udrží v pohotovostním režimu úctyhodných 260hodin, doba hovoru potom až 8hodin. Předběžná cena se bude pohybovat kolem 22000,- .

Zdroj: InfoSyncWorld.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. „Rozměry tohoto PPC jsou 28 x 81 x 25 mm“ budu muset pořídit lupu

 2. Rad bych ho videl zavreny. Jak se z nej vola, musi se otevrit, n. jen pres HF? JS.

 3. dekuji za upozorneni,nejak mi tam ta jednicka vypadla .

 4. Jak se z MDA pro telefonuje? Snadno, displej je otočný, takže je možné jej otočit tak, aby v MDA v zavřeném stavu mělo displej nahoře.

 5. by jsme …. bychom (co takhle si oprášit základní jazykové znalosti?) Na předpokládané reakce o hnidopiších podotýkám, že kdo chce světu něco rozumného/odborného sdělovat, měl by tak činit způsobem důstojným (mj. spisovně). Hezký den!

 6. No kdyz jsou to tady „autori“ ve veku 14-18 let tak se nedivte

 7. Na veku nazelzi, ide o kvalitu sprav a ta ja podla mna tu vcelku dobra…

 8. opraveno,diky. nevim,kde jste prisel na ten vekovy prumer autoru? je pravda,ze jsem nejmladsi z cele redakce (18), ale nevim, cemu by to melo vadit? kdyby mi bylo 27, byl by jste spokojenejsi?

 9. Heh 18 nejmíň??? A co takový Aleš Lalík že by ten jeho věk 15 let byl větší než 18 ?

 10. ales a 15? no pokud se v patnacti maturuje,tak to potom ano,ale myslim,ze vekovy prumer na 4.rocnik stredni skoly je preci jen o neco vyssi

 11. bude i v BLACK/černém provedení??

 12. Pokud ho T-Mobile nabidne, tak snad ano, ale nic o tom zatim nevim.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).