Domů » Bleskovky » T-Mobile se pochlubil nejvyšší rychlostí v LTE síti. Data lze stahovat až 375 Mbit/s

T-Mobile se pochlubil nejvyšší rychlostí v LTE síti. Data lze stahovat až 375 Mbit/s

Operátor T-Mobile v České republice zvýšil teoretickou maximální rychlost své sítě LTE. Díky technologii LTE Advanced spojením tří pásem (Carrier Aggregation) lze nyní ve dvou lokalitách dosáhnout rychlostí až 375 Mbit/s pro download a 50 Mbit/s pro upload.

T-Mobile spojil pásma 2100 MHz (o šířce 20 MHz), 1800 MHz (o šířce 20 MHz) a 800 MHz (o šířce 10 MHz) ve dvou lokalitách – v Praze ve svém sídle na Roztylech a v obci Jíloviště, okres Praha-západ. Technologii LTE Advanced (LTE-A) se spojením tří pásem ale zatím podporuje smartphone Samsung Galaxy S6 edge+ (recenze), jehož majitelé si tuto novinku budou moci vyzkoušet v dohledné době po plánované aktualizaci firmwaru. Brzy se v nabídce operátora objeví i další modely chytrých telefonů, které budou spojení tří pásem podporovat.


Teoretické rychlosti stahování 375 Mbit/s si v dohledné době užijí pouze majitelé Samsungu Galaxy S6 edge+. Později se podpora rozšíří i na další modely.

T-Mobile spustil technologii LTE-A jako první operátor v České republice – spojením dvou pásem na konci června 2014 v Mladé Boleslavi navýšil rychlosti až na 225/50 Mbit/s.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments