Domů » Bleskovky » T-Mobile se pochlubil nejvyšší rychlostí v LTE síti. Data lze stahovat až 375 Mbit/s

T-Mobile se pochlubil nejvyšší rychlostí v LTE síti. Data lze stahovat až 375 Mbit/s

Operátor T-Mobile v České republice zvýšil teoretickou maximální rychlost své sítě LTE. Díky technologii LTE Advanced spojením tří pásem (Carrier Aggregation) lze nyní ve dvou lokalitách dosáhnout rychlostí až 375 Mbit/s pro download a 50 Mbit/s pro upload.

T-Mobile spojil pásma 2100 MHz (o šířce 20 MHz), 1800 MHz (o šířce 20 MHz) a 800 MHz (o šířce 10 MHz) ve dvou lokalitách – v Praze ve svém sídle na Roztylech a v obci Jíloviště, okres Praha-západ. Technologii LTE Advanced (LTE-A) se spojením tří pásem ale zatím podporuje smartphone Samsung Galaxy S6 edge+ (recenze), jehož majitelé si tuto novinku budou moci vyzkoušet v dohledné době po plánované aktualizaci firmwaru. Brzy se v nabídce operátora objeví i další modely chytrých telefonů, které budou spojení tří pásem podporovat.


Teoretické rychlosti stahování 375 Mbit/s si v dohledné době užijí pouze majitelé Samsungu Galaxy S6 edge+. Později se podpora rozšíří i na další modely.

T-Mobile spustil technologii LTE-A jako první operátor v České republice – spojením dvou pásem na konci června 2014 v Mladé Boleslavi navýšil rychlosti až na 225/50 Mbit/s.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Royce
Uživatel
Royce

Aneb vyčerpej si svůj FUP během několika vteřin :D

Auron
Uživatel
Auron

Aneb po ránu nám to trochu nemyslí že? Co má FUP společného s rychlostí internetu???

Jiří Kalich (neregistrovaný)
Anonym
Jiří Kalich (neregistrovaný)

Čím rychlejší internet, tím rychleji lze FUP vyčerpat, pak stačí 1 blbý klik a máte po fup během pár sekund :-) U většiny lidí stačí narazit na stránku která načítá třeba 20 fotek o 5mb na každé stránce, párkrát kliknou a je po FUP. A že takových webů bohužel stále je. Podle rychlosti vám i Youtube pustí video v příslušné kvalitě, tedy teoreticky pár rádoby vtipných videí na youtube co se načtou ve fullhd a je po FUP. Stačí blbě nastavit mail klient a za pár sekund se stáhne celá pošta s přílohama a je po fup. Třeba při EDGE… Číst vice »

pRo_lama
Uživatel
pRo_lama

Bohužiaľ ľudia nevedia používať sedliacky rozum a keď vidia rýchlosť 375MBit/s, tak prvé čo ich napadne je FUP. Netušia, že to je teoretická rýchlosť, ktorú nikdy nedosiahnu ani keby veľmi chceli. Ešte tu chýba nejaký človek, ktorý napíše super vzorec za koľko sekúnd pri danej rýchlosti prídu ľudia o FUP. :D

Marek Novák (neregistrovaný)
Anonym
Marek Novák (neregistrovaný)

Vzhledem k naším specifickým podmínkám je jasně že pravdu má Jiří Kalich. Ti ostatní jsou buď lamy a nebo za každou cenu budou vymýšlet, jak vše popsat jinak, aby čitate příspěvku od takovýchto trotlů nabyl dojmu, že mají vlastní názor! FUP je pouze jiné označení restrikce a nic víc!!!

Pipa
Uživatel
Pipa

Rychlost super, bohužel na chajde funguje na LTE pouze Vodafonu, sice rychlost je zlomek té rekordní, ale pořád oproti T-mobajlnímu EDGE je to mistrovství světa. Pro škarohlídy – mám T-mobile, ale data mám 10GB od vodafonu.