Domů » Bleskovky » T-Mobile loni výrazně rozšířil LTE pokrytí v ČR. Signál šíří více než 3700 vysílačů

T-Mobile loni výrazně rozšířil LTE pokrytí v ČR. Signál šíří více než 3700 vysílačů

T-Mobilu se v loňském roce povedlo výrazně rozšířit pokrytí ČR sítí LTE. Podle informací operátora mohlo na konci roku nejrychlejší mobilní internet využívat 82 % její populace, přičemž pokrytí obyvatel rychlým internetem 3G a LTE pak dosáhlo 96 procent. LTE síť operátora se mimo jiné prostírá nad 2 300 městy a obcemi včetně všech krajských měst, významnými dálnicemi a rychlostními komunikacemi a řadou velkých přehrad a zimních rekreačních středisek. 

Operátor tak aktuálně pokrývá všechna krajská města a dalších přibližně 2 300 měst a obcí. V průběhu prosince bylo LTE spuštěno například v Olomouci, Ostravě, Liberci, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Zlíně, Kladně, Jablonci nad Nisou, Třinci, Trutnově, Vsetíně, Jindřichově Hradci, Náchodě nebo Lounech.

Ke konci roku se LTE signál rozprostřel také nad horskými rekreačními středisky v Krkonoších (Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Benecko, Herlíkovice, Janské Lázně, Rokytnice nad Jizerou), Krušných horách (Klínovec, Klíny, Boží Dar), na Šumavě (Lipno, Špičák) a několika dalšími lokalitami (např. Kouty nad Desnou, Monínec, Kunčice). Již v létě si LTE mohli užívat rekreanti u velkých vodních nádrží a jezer – pokryty byly například Brněnská přehrada, Dalešice, Hracholusky, Jesenice, Lhota, Lipno, Máchovo jezero, Nové Mlýny, Orlík, Rozkoš, Seč nebo Slapy. 

LTE je od konce roku 2015 dostupný také na většině dálnic a rychlostních komunikací. Z více než 90 % jsou LTE incar signálem (signál uvnitř automobilů) pokryty D1, D2, D3, D5, D11, R1, R10, R4, R46, R52, R55, R6 a R7, z více než 80 % pak R35 a R48. 

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments