Domů » Bleskovky » Navigace Sygic dostává novou funkci: Spočítá vám náklady na pohonné hmoty

Navigace Sygic dostává novou funkci: Spočítá vám náklady na pohonné hmoty

Navigace Sygic patří k jedněm z nejpokročilejších na trhu, o čemž vypovídá 130 milionů uživatelů po celém světě. Novou funkcí, kterou budete moci využít při cestování, jsou informace o cenách pohonných hmot. Budete tedy moci ušetřit peníze za benzín, naftu, LPG nebo zemní plyn (CNG), neboť aplikace vás bude informovat o cenách na trase v reálném čase.

 

Data bude dodávat společnost Oil Price Information Service a pro zpřesnění výpočtů bude možné do navigace zadat i model a stáří auta. Novinku pak využijete v Evropě (kromě Bulharska, Chorvatska, Velké Británie, Irska, Belgie, Holandska, Lucemburska a Slovinska), Kanadě a ve Spojených státech. Pro uživatele Premium verze navigace je možnost počítání nákladů na pohonné hmoty zdarma, jinak bude nejspíše možné si funkci zaplatit, o konkrétní částce se však tisková zpráva nezmiňuje.

Sygic1

Aplikace pro Android dostává funkci dnešním dnem, aktualizace pro platformu iOS bude dostupná o týden později, 14. června.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

11 komentářů

 1. Jakub (neregistrovaný)

  Sygic by mal v prvom rade spravit funkcnu navigaciu a nie vymyslat doplnkove somariny…

  • medvidekYou (neregistrovaný)

   Souhlasim, ty jejich plánování je tragický.. jiné navigace nabídnou vždy alespoň 3 trasy k cíly – sygic jednu..
   Jeden příklad za všechny: trasa Hradec K. -> Praha centrum ( s využitím dálnic )
   – Sygic: pouze 1 napl.cesta vede přes dálnici, ostatní 2 nesmyslně přes okresky
   – Ostatní nav.: všechny 3 varianty vedou přes dálnici, pouze se liší „koncovou“ cestou po praze ( spodem, vrchem, přes čerňák )

   Nechápu proč, když zaškrtnu „využít dálnice“, mi to nabízí nějaké idiotské trasy po okreskách

   • Pišta (neregistrovaný)

    Odbočím od tématu: když jste z toho Hradce – nemáte tušení, komu tam přeskočilo, s těma kruháčema? Skoro to vypadá, že projektant našel pětikorunu a měl z ní takovou radost, že ji všude obkreslil… :(

  • Zizi (neregistrovaný)

   Přesně tak, mají sice pěkný prostředí, hromadu funkcí k tomu, ale k čemu to je, když navigace naviguje vždycky snad tou nejhorší možnou trasou co se dá (a to bez ohledu na nastavení typu výpočtu trasy, nepoužitelné jsou všechny). Dokud toto neopraví, budou uživatele jen ztrácet.

   • qwertz (neregistrovaný)

    jestli to nebude rukama :-D .. ale vypočet spotřeby je blbost ;-)

   • Zizi, to už jsem psal na různá místa několikrát.Sygic má pěkné omalovánky, ale to navigaci nedělá.Samotný vypočet, vedení trasy je u Sygicu hodně bídné.Za léta se nic nezměnilo.Spousta lidí ale dá právě na ty omalovánky/vzhled.

  • Rado (neregistrovaný)

   souhlas, Sygic je jedna z nejhorsich navigaci, horsi je uz snad jen Waze pro Windows a MapFactor

  • SOUHLAS. Měli by se poškrábat na hlavě, vzít starou verzi 14.3x a udělat minimálně funkčně to samé…

 2. Jan Gottwald (neregistrovaný)

  Ze Sygicu se pomale stává takové Nero. To také umělo za začátku skvěle vypalovat, ale čím víc serepetiček přidávali, tím horší program to byl. Sygic jsem měl koupený na iOS, ale už jsem jej dávno smazal a raději používám přehlednější a jednodušší HERE Maps.

 3. Edo (neregistrovaný)

  Pridávam svoje polienko..Konkretne po Prahe..Z Novych Butovic na Vinohradsku je to katastrofa..naviguje oklukou okolo Visehradu namiesto priamo okolo hlavneho nadrazi .Po pokuse zadat iny prejazdny bod ho tam sice da,ale zasa ma posle oklukou..Som im trikrat pisal poslal fotky,porovnanie s Here a nic sa nezmenilo..Skoda slov a penazi.Toto nech najprv opravia a potom vymyslaju voloviny.Spotrebu si viem vyratat aj bez nich a rychlejsie..

 4. Renata (neregistrovaný)

  Mám placenou verzi,je to bída! Nabízí mi jen jediný výběr a to podle mně nejhorší.Už dvakrát mě naváděla doleva,jednou byl přikázaný směr rovně a podruhé nic než chodník.Nejlepší GPS navigace pro mně byla Offline Maps na Androidu,ani jednou nechybila……bohužel na Windows Phone nejde….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).